Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK tarafından tarih verildi mi?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce öğrenci, konuyla alakalı internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Eğitim ve öğretim hayatlarını koronavirüs salgını nedeniyle online olarak sürdürmeye devam eden öğrenciler, bir an önce üniversitelerin açılacağı zamanı bekliyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK tarafından tarih verildi mi?

Yayınlanma Tarihi: 01.02.2021 11:37
Değiştirme Tarihi: 01.02.2021 11:37
Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK tarafından tarih verildi mi?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtını merak eden öğrenciler, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürüyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yıl eğitimlerini evlerinden online şekilde alan öğrenciler, YÖK tarafından üniversitelerin açılış tarihiyle alakalı bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK tarafından tarih verildi mi?

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

İlkokul ve liseler için yüz yüze eğitim tarihi 15 Şubat'a kadar ertelendi ancak üniversiteler için henüz net bir bilgi yok.

Konuya dair YÖK ya da diğer resmi kaynaklardan bilgiler geldikçe haberimizde yer vereceğiz.

'BİRKAÇ KRİTER İLE BİRLİKTE DEĞERLENDİRMEK GEREKİYOR'

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, yüz yüze eğitime geçişi birkaç kriter ile birlikte değerlendirmek gerektiğini söyledi. Prof. Dr. İlhan, önce toplumda koronavirüsün yaygınlığının ne durumda olduğuna bakılması gerektiğine vurgu yaparak, "Okullar acaba enfeksiyonda nasıl bir rol oynuyor, bunu değerlendirmek gerekiyor. Şu ana kadar yapılan değerlendirmelerde okullarda olan çocukların çok fazla miktarda enfekte olduğuna dair elimizde bir bulgu söz konusu değil, bunu Sağlık Bakanımız açıklamıştı. Geldiğimiz noktada elbette okulların açılıp açılmayacağını değerlendirmemiz gerekiyor" dedi.