Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde yüz yüze eğitim verilecek mi?

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı, binlerce üniversiteli öğrenci tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Koronavirüs salgını nedeniyle geçtiğimiz yıl uzaktan eğitim alan öğrenciler, bu yıl için üniversitelerin açılıp açılmayacağını merak ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin başlayacağı tarihi açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.07.2021 14:52
Değiştirme Tarihi: 30.07.2021 14:52
Üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde yüz yüze eğitim verilecek mi?

Üniversitelerin ne zaman açılacağını merak eden öğrenciler, konuyla alakalı gelişmeleri takip etmeyi sürdürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin başlayacağı tarih açıklandı ve üniversitelerin bu sene yüz yüze eğitime geçeceği bildirildi.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalardaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül itibarıyla başlayacağını bildirmişti. Konuya dair ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

YÖK'TEN AŞI TALEBİ GELMİŞTİ 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemişti.