Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte üniversitelerin açılacağı tarih

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı, yüz binlerce üniversiteli genç tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yılı uzaktan online eğitim alarak geçirmek zorunda kalan öğrenciler, üniversitelerin önümüzdeki yıl açık olup olmayacağını sorguluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz haftalardaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin başlayacağı tarihi açıkladı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte üniversitelerin açılacağı tarih.

Yayınlanma Tarihi: 27.07.2021 15:11
Değiştirme Tarihi: 27.07.2021 15:11
Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte üniversitelerin açılacağı tarih

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı, üniversiteli öğrencilerin son zamanlarda en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz haftalarda Kabine Toplantısı'nın ardından üniversitelerin açılacağı tarihi açıkladı. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte üniversitelerin açılacağı tarih.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalardaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül itibarıyla başlayacağını bildirmişti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da üniversite öğrencileri için aşılamanın 13 Eylül tarihine kadar tamamlanmasının planlandığını açıklamıştı.

YÖK'TEN AŞI TALEBİ GELMİŞTİ 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemişti.