Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 üniversitelerde eğitimin başlayacağı tarih

Üniversiteler ne zaman açılacak sorusunun yanıtı, yüz binlerce üniversiteli genç tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar sonrasında üniversitelerin açılacağı tarih belli oldu. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 üniversitelerde eğitimin başlayacağı tarih.

Yayınlanma Tarihi: 02.08.2021 14:29
Değiştirme Tarihi: 02.08.2021 14:29
Üniversiteler ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 üniversitelerde eğitimin başlayacağı tarih

Üniversitelerin açılış tarihiyle ilgili araştırmalar internet üzerinden sürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle üniversitelerde uzaktan eğitim zorunlu olmuş ve öğrenciler evlerinde eğitim almışlardı. Bu yıl üniversitelerin ne zaman açılacağı ve yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? İşte 2021-2022 üniversitelerde eğitimin başlayacağı tarih.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalardaki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından normalleşme takvimi açıklamaları kapsamında, üniversitelerin, 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takviminin 13 Eylül itibarıyla başlayacağını bildirmişti.

Konuya dair ayrıntılar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz.

YÖK'TEN AŞI TALEBİ GELMİŞTİ 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Sağlık Bakanlığına gönderdiği yazı ile üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlatılabilmesi için yükseköğretim kurumlarındaki akademik ve idari kadrolardaki personel ile örgün öğretimde okuyan öğrencilerin bu yılın eylül ayına kadar aşılanmalarının tamamlanmasını istemişti.