Üniversitede bomba paniği!

Üniversitede bomba paniği!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Kampüsü içinde 24 saat hizmet veren Merkez Kütüphane için bomba ihbarı yapılınca, içeride ders çalışan öğrenciler dışarı çıkarıldı.

 Saat 22.30 sıralarında telefonla üniversitenin güvenlik birimini arayan bir kişi, Terzioğlu Kampüsü'nde 24 saat hizmet veren bin kişi kapasiteli kütüphanede bomba bulunduğu yönünde ihbar yaptı. Bunun üzerine durum polise bildirildi. İçeride ders çalışan öğrenciler de dışarıya çıkarıldı. Kütüphaneye gelen Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bomba uzmanları, içeriye girerek arama yaptı. Üniversitede görevli güvenlikçilerin de desteğiyle kütüphanenin tüm birimleri ve bahçesi didik didik arandı. Ancak şüpheli bir pakete rastlanılmayınca herkes rahat bir nefes aldı. 

Bir saat süren arama boyunca bahçede bekleyen öğrenciler, güvenlik görevlilerinin davetiyle yeniden içeriye girerek, ders çalışmaya devam etti. Kütüphanede yapılan arama sırasında bahçede oturarak bekleyen öğrenciler, içerde ders çalıştıkları sırada bomba ihbarı yapıldığı gerekçesiyle dışarıya çıkarıldıklarını söyledi. 

Görüntülenme : 162 Yayınlanma Tarihi: 16/01/2016 11:47:18

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin