UNICEF açıkladı! Kongo'da 5 kişi Ebola virüsü yüzünden hayatını kaybetti!

UNICEF, Ebola virüsü salgınının neden olduğu son tabloyu açıkladı. Virüs yüzünden Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, 15 yaşındaki bir genç kızın da aralarında olduğu toplam 5 kişi can verdi.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 15:33
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 15:33
UNICEF açıkladı! Kongo'da 5 kişi Ebola virüsü yüzünden hayatını kaybetti!

UNICEF, Ebola virüsü salgınının sebep olduğu ölümleri açıkladı. Açıklamaya göre, 15 yaşındaki bir genç kız da dahil olmak üzere beş kişi, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde Ebola virüsü salgınıyla hayatını kaybetti. Vaka sayısı ise 9 olarak açıklandı.

Konuyla ilgili UNICEF tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Ölen kişinin temas kurduğu herkes ve ölümcül vakalardan birinin çocuğu da dahil olmak üzere, virüs bulaşan 4 kişi daha Mbandaka'daki Wangata Hastanesi’nde izolasyon biriminde tedavi ediliyor. Ölümler 18-30 Mayıs arasında meydana geldi, ancak dün sadece Ebola ile ilgili olduğu doğrulandı.” 

DSÖ'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ 

Ebola virüsü salgını hakkında bir açıklama da Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus'tan geldi. Ülkenin kuzeybatı Equateur eyaletindeki Mbandaka'da 6 vakanın bildirildiğine dair sosyal medyada paylaşımda bulunan Ghebreyesus, "Demokratik Kongo Cumhuriyeti, ülkenin doğu kesiminde 2018 yılında 3 bin 406 vakanın rapor edildiği ve 2 bin 243 kişinin ölümüne yol açan bir salgının sona ermesi için hala mücadele ederken; vücut sıvısı ile bulaşan yeni tip Ebola salgınına bağlı olarak yüzde 25 ile yüzde 90 arasında ölüm oranı olan virüs 11 kişiye bulaştı. DSÖ, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde yeni salgınlar bekliyor" dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.