Ümraniye'de acı olay: Anne hayatını kaybetti, oğlu ise ağır yaralı... Evden sesler yükselmiş!

İstanbul Ümraniye'den gelen son dakika haberine göre, bir binanın ikinci katında çıkan yangın sonucu anne hayatını kaybetti, 7 yaşındaki oğlu ise ağır şekilde yaralandı. Görgü tanığı, yaşanılan dehşetle ilgili DHA'ya yaptığı açıklamada, 'Kapıyı kıracaklarına camdan girmeye çalıştılar, haliyle geç oldu' dedi. Öte yandan hayatını kaybeden annenin, eşiyle boşanma aşamasında olduğu, evden de kavga seslerinin yükseldiği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi: 21.06.2021 14:35
Değiştirme Tarihi: 21.06.2021 15:21
Ümraniye'de acı olay: Anne hayatını kaybetti, oğlu ise ağır yaralı... Evden sesler yükselmiş!

Ümraniye, Armağanevler Narlı Sokaktaki binanın ikinci katında bulunan dairede saat 12.00 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ekipler, daireye girdikten sonra içerde oldukları belirlenen Arzu Rahman Güney ve 7 yaşındaki oğlu Kerem Güney'e ulaştı. Yaralılara olay yerinde bulunan sağlık ekipleri müdahale etti. Ümraniye'de özel bir hastaneye kaldırılan Arzu Rahman Güney tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan 7 yaşındaki Kerem Güney'in ise yoğum bakımda tedavi altına alındığı öğrenildi.  

Haber ile ilgili metin girin!.

Görgü tanığı Ertaç Aydın, "Bir anne ile çocuğu vardı. Çocuk ve kadına müdahale sırasında çok uğraştılar" dedi. Tuncay Kurulay, "Çıktığımızda üst katımızın yandığını gördük. 'İçerde insan var mı ?' diye bize sordular. Bilmiyoruz dedik. Kapıyı kıracaklarına camdan girmeye çalıştılar. Haliyle geç oldu. 20 dakika sonra da içerden insanları çıkardılar" şeklinde konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Öte yandan olayda hayatını kaybeden Arzu Rahman Güney'in boşanma aşamasında olduğu, sabah saatlerinde de evden kavga seslerinin yükseldiği öğrenildi. Yangın ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.