Uludağ'da kaybolan turist tweet sayesinde kurtuldu

Uludağ'da kaybolan turist tweet sayesinde kurtuldu
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2014 09:52 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2014 09:39

Uludağ'da kara saplanan Gürcistanlı turist 29 yaşındaki Mikolos Omarov, arkadaşına "Kayboldum, donmak üzereyim" yazılı tweet attı Uludağ'da kayak yaparken sis nedeniyle ormanlık alana girip kara saplanan Gürcistanlı turist 29 yaşındaki Mikolos Omarov, arkadaşına "Kayboldum, donmak üzereyim" yazılı tweet attı. Arkadaşının jandarmaya bildirmesi üzerine Omarov donmak üzereyken bulundu.

Tatil için arkadaşı Asot Sukiasyan ile birlikte Uludağ'a gelen, Gürcistan vatandaşı kuyumcu Mikolos Omarov arkadaşından ayrılarak kayak yapmak için dün saat 11.00 sıralarında telesiyej ile zirveye çıktı. Cennet Kaya Mevkii'nde kayak yaparken görüş uzaklığının sıfır olduğu bölgede yönünü şaşırıp ormanlık alana giren Mikolos Omarov, kara saplandı. Saplandığı yerden çıkmak için yaklaşık yarım saat uğraşan Mikolos Omarov üşümeye başlayınca arkadaşı Asot Sukiasyan'a, "Kayboldum, donmak üzereyim" yazılı tweet attı. Arkadaşının durumu zirvede bulunan Jandarma Arama Kurtarma ekiplerine bildirmesi üzerine, 7 kar motoru ile 10 kişilik ekip Mikolos Omarov'u bulmak için harekete geçti.

Cep telefon numarası Acil Çağrı Konum Belirleme Sistemi'ne yüklenen Mikolos Omarov'un zirveden bir kilometre uzaklıktaki Bağlı Köyü Ormanlık alanında olduğu tespit edildi. Ekipler bölgede yaptıkları aramada Paşaçayırı Mevkii'nde ormanlık alanda ağaçların arasında dizlerine kadar kara saplanmış olan Mikolos Omarov'u donmak üzereyken buldu. Vücut ısısının düşmemesi için kendisine çikolata ve sıcak içecek verilen Mikolos Omarov kar motoruyla Jandarma noktasına getirildi.

Mikolos Omarov, sis nedeniyle yönümü kaybettiğini anlatırken "Hava çok soğuktu, ıslandım rüzgarda çıkınca aşırı derecede üşümeye başladım, donmak üzereyken Jandarma ekipleri beni buldu" diyerek kendisini kurtaran Jandarma ekiplerine sarılarak teşekkür etti.  (DHA)

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman yapılacak? İşte vize ve final tarihleri

AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından merak edilmeye başladı. Anadolu Üniversites tarafından yayımlanan iş takvimiyle birlikte AÖF bahar dönemi vize ve final tarihleri belli oldu.

Altın fiyatları ne kadar oldu? 25 Mart çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatları sabahın erken saatleriyle birlikte yüz binlerce yatırımcı tarafından sorgulanmaya başladı. En büyük yatırım araçlarından biri olan altın, düğün mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte yakından takip edilmeye başladı. Peki, Altın fiyatları ne kadar oldu?

Yemekteyiz Best Of yarışmacıları kimdir? 25-29 Mart Yemekteyiz yarışmacıları

Yemekteyiz'de bu haftanın yarışmacıları, sevilen yarışma programının takipçileri tarafından sorgulanmaya başladı. Her hafta büyük heyecan yaratan Yemekteyiz yarışmasında bu hafta birbirinden tanıdık isimler yer alacak. İşte 25-29 Mart Yemekteyiz yarışmacıları.

Dünya 7 yaşındaki Rudolph Ingram'ı konuşuyor

7 yaşındaki Rudolph isimli çocuğun 100 metreyi 13.48 saniyede koştuğu görüntüler sosyal medyada olay oldu.