Uludağ'da panik! Kayalara tutunarak hayatta kaldılar!

Bursa'da bir grup atlet, Uludağ'ın zirvesine tırmandığı sırada fırtınaya yakalandı. Uçmamak için kayalara tutunarak hayatta kalan atletler, korku dolu anlar yaşadı. 

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2020 09:51
Değiştirme Tarihi: 30.09.2020 09:51
Uludağ'da panik! Kayalara tutunarak hayatta kaldılar!

Uludağ'ın zirvesine çıkmak için bir araya gelen atletler, sarp kayalarla ve uçurumlarla çevrili zirveye yaklaştıkları esnada saatte hızı 80-90 kilometre ulaşan şiddetli rüzgara yakalandı. Uçmamak ve uçurumdan yuvarlanmamak için kayalara tutunan atletler, bu anları cep telefonu kamerasına kaydetti.

2 SAATLİK MÜCADELE...

Ekipte yer alan Enver Koç, yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Araçlarımızı Uludağ oteller bölgesine bıraktık ve Uludağ zirveye doğru tırmanışa başladık. 8 kilometre yürüdükten sonra hava birden değişti. Sarp kayalarla çevrili arazide tırmanırken birden fırtına çıktı. Rüzgâr o kadar şiddetli esiyordu ki uçurumdan uçmamak için yere çökerek kayalara tutunduk. Şiddetli rüzgârla 2 saat mücadele ettik. Kimseye bir şey olmadan sağ salim geri döndük." 

"BU KADARINI TAHMİN ETMEDİK..."

Bir diğer atlet Osman Argat ise, "Biz sürekli böyle organizasyonlar düzenliyoruz. İki grup olarak Uludağ'a tırmanmaya başladık. Yürüyüş ve koşu grubu olarak Uludağ zirveye tırmanmaya başladık. Koşuya Bursa ve İstanbul'dan arkadaşlarımız katıldı. Biz bu kadar şiddetli rüzgâr olacağını tahmin etmedik. O kadar şiddetli esiyordu ki ayakta duramayacak duruma geldik. Güvenlik şartlarına uyarak aşağı indik" dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.(İHA)