Ülke şokta... Trenin geçişi sırasında üst geçit çöktü: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Meksika'nın başkenti Meksiko'dan gelen son dakika haberine göre, büyük bir facia yaşandı. Demir yollarına ait bir bölümün çökmesi üzerine trenin raydan çıkmasıyla ilk belirlemelere göre 15 kişinin hayatını kaybettiği 70 kişinin de yaralandığı aktarıldı. Olay, güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye kaydedildi. 

Yayınlanma Tarihi: 04.05.2021 09:17
Değiştirme Tarihi: 04.05.2021 09:53

Meksika’nın başkenti Meksiko’da üst geçit faciası yaşandı. Olivos Metro İstasyonu'nda demir yolunun bir kısmı henüz bilinmeyen bir sebeple çökmesiyle birlikte tren raydan çıktı. Meksika İtfaiye Departmanı yerel medyaya verdiği açıklamada, kazada ilk belirlemelere göre, 15 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi yaralandığını bildirdi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

“YOĞUN ŞEKİLDE ÇALIŞILIYOR”

Olay yerinde incelemelerde bulunan Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, "İtfaiyeciler, kamu güvenliği personeli yoğun şekilde çalışıyor. Kısa süre sonra daha fazla bilgi vereceğiz" ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

KAZA ANI KAMERADA

Öte yandan, kaza anı Olivos Metro İstasyonu'na yakın bir işletmeye ait güvenlik kamerası tarafından an be an kaydedildi.

Kaynak: DHA