Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Yurt dışı uçuşlarını başlatmak için görüşmeler sürüyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yurt dışı uçuşlarıyla ilgili bir açıklamada bulundu. Bakan Karaismailoğlu'nun yaptığı son dakika açıklamasına göre yurt dışı uçuşlarını yeniden başlatmak için görüşmeler sürüyor. Bakan Bakan Karaismailoğlu; "Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yurt dışı uçuşlarını yeniden başlatmak için görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2020 09:52
Değiştirme Tarihi: 01.06.2020 09:52
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu: Yurt dışı uçuşlarını başlatmak için görüşmeler sürüyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılan koronavirüs salgınını karşısında alınan tedbirlerden biri de  uçuşların bir süreliğine yapılmamamsıydı. Normalleşme planı ile beraber seferler yeniden başladı. Bugün Türk Hava Yolları'nın (THY) İstanbul Havalimanı'ndan Ankara'ya gerçekleştireceği seferle yeniden başlıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu konuya ilişkin detayları son dakika olarak duyurdu. Bakan Karaismailoğlu yurt dışı uçuşları ile ilgili de bir açıklama yaptı. Bakan Karaismailoğlu: "Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde yurt dışı uçuşlarını yeniden başlatmak için görüşmelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor." ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu seyahat edecek vatandaşlar için içiniz rahat olsun açıklamasını yaptı ve "Havalimanlarına girişten varış noktasındaki çıkışa kadar tüm aşamalarda izolasyon odaklı yeni bir döneme geçiyoruz. Vatandaşlarımız seyahat ederken içi rahat olsun. Tedbirlerimiz seyahatin her aşamasını kapsayacak şekilde uygulanacak." dedi.

AA