Bakan Karaismailoğlu: Otobüs firmaları taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu otobüs firmalarına yönelik getirilen yeni düzenlemeye ilişkin detayları paylaştı. Karaismailoğlu; "Vatandaşlarımızın otobüs dolsun diye terminallerde beklemek durumda kalmasının önüne geçeceğiz." dedi.

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2020 10:51
Değiştirme Tarihi: 30.04.2020 10:53
Bakan Karaismailoğlu: Otobüs firmaları taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, otobüs firmalarına taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilme imkanı sağladıklarını söyledi.

Koronavirüs tedbirleri sonrasında otobüs terminallerinde merdiven altı firmaların fahiş fiyatlarla yolcu taşımasına ve vatandaşların otobüslerin dolmasını beklemesi nedeniyle günlerce terminallerde sabahlamalarına bakanlık el koydu. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, yeni düzenleme ile otobüs firmalarına taşıyacakları yolcuları başka firmalara aktarabilme imkanı sağladıklarını bildirerek, “Böylece vatandaşlarımızın otobüs dolsun diye terminallerde beklemek durumda kalmasının önüne geçeceğiz. Ayrıca taşımacılık faaliyetlerine ilişkin taban ve tavan ücret tarifesini de belirleyerek vatandaşlarımıza fahiş fiyatlar uygulanmasına son verdik” dedi.

İHA