Ulaştırma Bakanı duyurdu! "Uçuşları başlatmak için görüşüyoruz"

Dış hat uçuşları konusunda önemli açıklamalar yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Yıl sonuna kadar birçok ülke ile uçuşları yeniden başlatmak için görüşme ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

Yayınlanma Tarihi: 04.06.2020 09:11
Değiştirme Tarihi: 04.06.2020 09:11
Ulaştırma Bakanı duyurdu! 'Uçuşları başlatmak için görüşüyoruz'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'ndan dış hat uçuşlarıyla ilgili önemli bilgiler geldi. Yıl sonuna kadar birçok ülke ile uçuşları yeniden başlatmak için görüşme ve çalışmaları sürdürdüklerini belirten Bakan Karaismailoğlu, "Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda ulaştırma alanında normalleşme çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek ve turizm sektörünü canlandırmak için atılacak gerekli adımları vakti geldikçe atacağız" dedi. 

TELEKONFERANS YAPILDI 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Karaismailoğlu, Türkiye Otelciler Birliği yönetimiyle telekonferansla toplantı yaptı. Turizm sektörünün salgınından en fazla etkilenen sektörlerden olduğuna dikkati çeken Bakan Karaismailoğlu, "Ancak ümitsizliğe kapılmayacağız. Bizler turizm sektöründeki tüm sorunları kendi sorunlarımız olarak görüyoruz. Eski günlere dönmek biraz zaman alacak olsa da el birliği ile inşallah bu geçiş dönemini başarı ile atlatarak daha iyi günlere hep birlikte ulaşacağız" açıklamalarını yaptı. 

DİPLOMASİ SÜRECİ SÜRÜYOR 

Uluslararası uçuşları başlatmak için de açıklama yapan Bakan Karaismailoğlu, "Çok yoğun bir diplomasi sürecindeyiz. Türkiye'nin güvenle uçulabilecek bir ülke olduğunu herkesin bilmesini sağlamak için çalışmalar aralıksız sürüyor. Yıl sonuna kadar birçok ülke ile uçuşları yeniden başlatmak için görüşme ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri doğrultusunda ulaştırma alanında normalleşme çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek ve turizm sektörünü canlandırmak için atılacak gerekli adımları vakti geldikçe atacağız. Bundan şüpheniz olmasın" diye konuştu. 

SALGIN SERTİFİKASI DÖNEMİ

Havayollarının güvenliğine dair çekinceleri ortadan kaldırmak için Havalimanı Salgın Sertifikası dönemini başlattıklarına da dikkati çeken Karaismailoğlu, "Yayımladığımız genelgedeki şartları yerine getiren havalimanlarımızı sertifikalandırıp yeniden faaliyete geçiriyoruz. Çok ciddi tedbirlerimiz ve sıkı bir denetim sürecimiz var" dedi.  (AA)