Uğur Sofu’dan pandemiden sonra yeni albüm

Almanya’da uzun yıllardır müzikle uğraşan,  Grup Hazal isimli müzik grubunun solisti ve aynı zamanda bağlama ustası olan Uğur Sofu pandemi sonrası yeni albümünü piyasaya süreceğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 09.03.2021 12:37
Değiştirme Tarihi: 09.03.2021 12:37
Uğur Sofu’dan pandemiden sonra yeni albüm

“Türküler özümüz” sloganını kullanarak yola devam eden Uğur Sofu, Grup Hazal ile özellikle Avrupa’da konserlerde, davetlerde, festivallerde ve düğünlerde sevenleriyle buluşuyor. 

Covid 19 salgını başladığından beri etkinliklerin yasaklanması ile Grup Hazal da uzun bir süre sevenlerinden uzak kaldı. Fakat faaliyetlerine Covid 19 salgını nedeniyle bile ara vermeyen Uğur Sofu, sosyal medyada canlı yayın üzerinden de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. 
Uğur Sofu gerek solo yayınlar olsun gerekse bağlama ustaları ile olsun çeşitli yayınlar üzerinden ekranlara geliyor. 2021 yılı içerisinde Halil Fesli ve Ulus Yurtsever ile birlikte Youtube üzerinden canlı yayın yapan Uğur Sofu, çok yakında Bülent Altun ile de canlı yayında bir araya gelecek.
Türkü sevenlerin dinlemekten keyif alacağı birçok başarılı yorumu bulunan Uğur Sofu Grup Hazal ile birlikte çıkardığı El Kapıları adlı albüm ile de büyük beğeni topladı. 

PANDEMİDEN SONRA YENİ ALBÜM

Karakoç Holding sponsorluğu ile çalışmalarına devam eden Uğur Sofu’nun grubu Grup Hazal ile birlikte 2 adet single albümü var. Zorda Şimdi adlı eser için ilk profesyonel kliplerini 2011 yılında çektiler. Uğur Sofu, 2022 yılı için de yepyeni projelerin müjdesini verip solo bir single çalışması ile yeniden sevenleriyle buluşacağını belirtti.