Uğur Şahin'den son dakika 'Hindistan mutasyonu' açıklaması

BioNTech'in aşısının mucidi Prof. Dr. Uğur Şahi, mutasyona uğrayan koronavirüs ile ilgili beklenen açıklama yaptı. Her gün çok sayıda kişinin ölümüne neden olan Hindistan varyantı için konuşan Uğur Şahin, geliştirilen aşının bu varyanta karşı etkili olacağını ifade etti. 

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2021 14:27
Değiştirme Tarihi: 28.04.2021 14:28
Uğur Şahin'den son dakika 'Hindistan mutasyonu' açıklaması

Prof. Dr. Uğur Şahin, son dönemde binlerce kişinin ölümüne sebep olan koronavirüs Hindistan varyantı hakkında konuştu. 

Hürriyet'in AFP'ye dayandırdığı son dakika haberine göre, Uğur Şahin, firmasının Pfizer ile ortaklaşa geliştirdiği aşının koronavirüsün Hindistan varyantına karşı etkili olduğuna olan güvenini dile getirdi.

Şahin konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 'Hala Kovid-19'un Hindistan varyantını test ediyoruz, ancak bu varyantta daha önce test ettiğimiz ve aşımızın başarı gösterdiği mutasyonlar var, bu yüzden kendime güveniyorum.'

Hindistan'da, Kovid-19'un mutasyona uğrayarak bulaşıcılığı artan türlerinin son dönemdeki vaka artışında etkili olduğu tahmin ediliyor.

Son dönemde bu varyantın da etkisiyle ülkedeki vaka sayıları rekor üzerine rekor kırmış, bugün açıklanan veriler sonrasu ülkedeki ölü sayısı 200 bini geçmişti.