Ufuk Bayraktar kimdir? Oyuncu Ufuk Bayraktar tahliye oldu

Ufuk Bayraktar kimdir? Oyuncu Ufuk Bayraktar tahliye oldu
Yayınlanma Tarihi: 03.03.2019 14:57
Değiştirme Tarihi: 03.03.2019 14:57

Ufuk Bayraktar kimdir sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından merak edilmeye başladı. Dağ filmiyle adını tüm Türkiye'ye duyuran Ufuk Bayraktar, ruhsatsız silah bulundurduğu için kesinleşen cezası nedeniyle 6 ay 17 gün hapis yattı ve bugün tahliye oldu. Peki, Ufuk Bayraktar kimdir?

Ruhsatsız silah taşıdığı gerekçesiyle 6 ay 17 gün hapis yatan ünlü oyuncu Ufuk Bayraktar bugün tahliye oldu. Tahliye olmasının ardından gündem olan Ufuk Bayraktar'ın kim olduğu birçok kişi tarafından araştırılmaya başladı. Peki, Ufuk Bayraktar kimdir? İşte hayatı hakkında bilgiler.

UFUK BAYRAKTAR KİMDİR?

Ufuk Bayraktar, 12 Eylül 1981, İstanbul doğumlu, Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Liseyi Gürsoy Koleji'nde okuduktan sonra üniversiteye gitmeme kararı aldı ve babası Cevahir Bayraktar'ın Cihangir'de işlettiği Firuzağa Kahvesi'nde çalışmaya başladı. Burada Zeki Demirkubuz tarafından keşfedildi ve yönetmenin Bekleme Odası ile Kader adlı filmlerinde rol aldı. Daha sonra Nuri Bilge Ceylan'ın İklimler, Semih Kaplanoğlu'nun Yumurta, Cemal Şan'ın Ali'nin Sekiz Günü ve Feo Aladağ'ın Ayrılık adlı filmlerinde rol aldı.

Ezel dizisinde Tuncel Kurtiz'in oynadığı "Ramiz Dayı" karakterinin gençliğini canlandırdı. Milat dizisinde ise onun çocukluğunu, genç oyuncu Hira Mert Yüce canlandırdı.

Merve Bayraktar ile evlidir ve Efe Cevahir adında bir oğlu vardır.