UEFA'nın Men Cezası Resmi Sitede

UEFA'nın resmi internet sitesinde Beşiktaş ve Bursaspor'a verilen cezalar yer alıyor. Ancak Gaziantepspor'un adı yok.

Yayınlanma Tarihi: 31.05.2012 11:08
Değiştirme Tarihi: 31.05.2012 11:05
UEFA'nın Men Cezası Resmi Sitede

UEFA'nın resmi internet sitesinde Beşiktaş ve Bursaspor'a verilen cezalar yer alıyor. Ancak Gaziantepspor'un adı yok. Buna karşılık Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde üç kulübe UEFA tarafından verilen yaptırımın esamesi geçmiyor.

UEFA'nın resmi açıklaması şu şekilde:

"UEFA, Beşiktaş'ı, kulüp lisans kurallarına ve fair play düzenlemelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle iki yıl süreyle Avrupa kupalarından men etti. İki yılın bir yılı beş yıl süreyle şartlı olarak ertelendi. Bu bir yıllık ceza aynı suç tekrarlandığı takdirde yeniden uygulanacak. UEFA Komitesi, Disiplin Komitesi'nin 1 Mayıs'ta yaptığı başvuruyu kısmen kabul etti. Bu çerçevede 500 bin Euro'luk ceza 200 bin Euro'ya indirildi. Bunun da 100 bin Euro'su yine beş yıl süreyle şartlı olarak ertelendi.

Aynı toplantıda Bursaspor'un durumu da ele alındı. Burada da başvuru kısmi olarak kabul edildi. Bursaspor, kulüp lisans kurallarına ve Fair Play düzenlemelerine aykırı davrandığı gerekçesiyle gelecek sezon UEFA kupalarından men edildi. Bursaspor'a verilen 200 bin Euro para cezası da dört yıl şartlı olarak 50 bin Euro'ya indirildi. Karar, istendiği takdirde kulüpler tarafından CAS'a götürülebilecek."

Haber ile ilgili metin girin!.