Uday Taşkan: Girişimci ve müzisyenlik ruhu bir arada

Kariyeri boyunca 10’dan fazla çalışmaya imza atan Uday Taşkan, müziğin evrenselliğini Anadolu’nun yöresel ezgileriyle harmanlama arzusunda

Yayınlanma Tarihi: 30.05.2021 17:28
Değiştirme Tarihi: 30.05.2021 17:28
Uday Taşkan: Girişimci ve müzisyenlik ruhu bir arada

Uday Taşkan, 24 Ağustos 1998 tarihinde Sivas’ın Ulaş ilçesinde doğdu. Eğitim hayatını Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan STFA Anadolu Teknik Lisesi Makine bölümüne giriş yapabilme başarısını elde eden Uday Taşkan, buradan yüksek düzeyde başarıyla mezun oldu. Güçlü yapısı, eşsiz yetenekleri ve sıra dışı dinamizmiyle ön plana çıkan popüler müzisyen ve Girişimci lise hayatındaki başarısını üniversite yaşamında da sürdürdü.

Lise yaşamını başarıyla tamamlamasının ardından Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanma başarısını gösterdi. Burada aldığı 4 yıllık yüksek eğitimle birlikte dünyaya bakış açısını revize eden ve doğduğu toprakların çok sesli ve folklorik niteliklerinden etkilenerek müzikle kurduğu iletişimi güçlendirdi. Yüksek eğitimine başladığı üniversite ve bölümden başarıyla mezun olan popüler sanatçı, müzik kariyerine başlamak için en uygun altyapıyı hazırlamaya girişti.

Güçlü Dinamiklerin Hâkim Olduğu Yeni Nesil Elektronik Müzik

Kariyeri boyunca 10’dan fazla çalışmaya imza atan Taşkan, müziğin evrenselliğini Anadolu’nun yöresel ezgileriyle harmanlama arzusunda. Yaratmış olduğu tüm eserlerin güçlü elektronik dinamiklere sahip olması ve yeni nesil elektronik müziğin kreatif özelliklerinin tamamını barındırıyor olması nedeniyle başta sosyal medya platformları olmak üzere müzik listelerinde yoğun bir ilgi gördü. Müziğin yaratıcılıkla buluştuğu ve sanata dönüştüğü sıra dışı bir çizgide kendisini konumlandıran Taşkan, müzik kariyerinin yanı sıra kendisini sanatın her alanında geliştirmeye adadı. 2021 yılında çıkarmış olduğu albümlerle adından çok söz ettireceği düşünülen Uday Taşkan, İstanbul’un ilham verici ve kadim kültüre sahip olan en eşsiz bölgesinde, Beşiktaş’ta yaşamını sürdürmektedir.
 

Etiketler: uday taşkan - haber - müzik