Uçak rötar yaptı, yolcular isyan etti

Uçak rötar yaptı, yolcular isyan etti
Yayınlanma Tarihi: 06.05.2014 05:50 | Değiştirme Tarihi: 06.05.2014 06:01

Sun Express'in Antalya-Gaziantep seferini yapan uçak, havalandıktan kısa süre sonra Antalya Havalimanı'na zorunlu iniş yaptı.

Antalya Havalimanı'ndan havalanan uçak, kısa süre sonra zorunlu iniş yaptı. Yolcular, havalimanında beklemeye başladı. 5 saat boyunca uçağın havalanmasını bekleyen yolculara, şirket tarafından yiyecek ve içecek ikram edildi.Gaziantep Havalimanı'nda da Antalya'ya gidecek yolcular rötar sebebiyle mağduriyet yaşadı. Bazı vatandaşlar teslim edilen bagajlarındaki ilaçlarını alamadı, bazı vatandaşlar ise yurtdışına gideceği aktarma uçağını kaçırdı. Saatlerce uçak gelmesini bekleyen bazı yolcuların da havalimanında uyuduğu görüldü.Havayolu şirketi yetkilileri, teknik arızadan dolayı uçağın zorunlu iniş yaptığını belirtirken, İstanbul-Antalya seferini yapan uçakla yolcuları Gaziantep'e taşıdıklarını bildirdi.

YOLCULAR İSYAN ETTİYolculardan Muharrem Erbaş, mağduriyet yaşadıklarını, bu sebeple söz konusu havayolu şirketi hakkında hukuki işlem başlatacaklarını söyledi. Mağduriyetin yanı sıra muhatap bulamamaktan yakınan Ersaş, "Herkes isyan ediyor. Köln'e gidecek arkadaşımızın eşi doğum yapacakmış. O da uçağı kaçırdı. Başka biri böbrek rahatsızlığı yaşıyor. Mecbur bekliyoruz ama herkes isyanlarda. Hukuki işlem başlatacağız" dedi.Ahmet Pıtrak da, biletlerin üzerinde uçağın kalkış ve iniş saatlerinin olmadığına vurgu yaptı. Pıtrak, şunları söyledi:"Bütün yolcuları kandırmış durumdalar. Vermiş oldukları biletlerde ne uçağın kalkış saati ne de hangi kapıdan çıkacağı belli. Bilinçli olarak yapılmıştır. Buradaki vatandaşlar mağdur olmuştur. Çocuğu olanlar, hasta olanlar var. İlaçları bagajda olduğu için alamadılar. Ciddi bir firma başka firmadan uçak kiralar bu insanları burada mağdur etmez."Yolcular, gergin ve yorucu bekleyişin ardından 02.30'da havalanan uçakla Antalya'ya gitti.