Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Twitter’ın Halka Arz Tarihi Belli Oldu

Twitter’ın Halka Arz Tarihi Belli Oldu

Uzun zamandır tüm dünyada konuşulan twitterın halka arz tarihi bir türlü belli olmuyordu. Birçok spekülasyonların çıkması herkesin kafasını karıştırmış durumda.

11.10.2013 12:38

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan S-1 dökümanının halka arzla ilgili bilgiler sızmıştı. Önemli bilgilerin sızdığı dokümanda halka arz tarihi ile ilgili tarih bulunmuyordu. Ayrıca Amerikan borsalarında ilginç bir olayda meydana geldi. İflasın ucunda bulunan bir şirket twittera olan isim benzerliğinden dolayı hisse fiyatları 15 kat arttı. Twitter’in borsaya ne zaman gireceğini tam bilmeyen yatırımcılar, ismi Twitter’a çok benzeyen ‘Tweeter Home’ adlı elektronik şirketinin hisselerini satın aldı. WallStreet’te 1 sentten işlem gören 2007′de iflas başvurusu yapan şirketin twitter sanılması sonrası 15 sente yükseldi.İşte halka arz tarihinin belli olduğu metin

Haber ile ilgili metin girin!.Yapılan  güncellemeler ile  yeni dokümanda  twitterın halka arz tarihi 15 Kasım 2014 olarak belirlendi. Bundan sonra isim benzerliği olması durumunda twitterın ne zaman halka arz edileceği bilineceği için yanlış alımlarından dolayı sorunlarında önü kesilmiş olacak. (scroll.com.tr)
Yorumlar | 0
üye profil