Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Twitter Ölçümleme Şirketi Topsy'yi Apple Aldı

Twitter Ölçümleme Şirketi Topsy'yi Apple Aldı

Apple kendi alanında ve yelpazesindeki bazı şirketleri aldığı biliyoruz. Ama bu sefer kendinden çok uzak bir alanda satın almaya gitti.

05.12.2013 11:06

Apple  Twitter ölçümlemesi üzerinde önemli girişimlerden biri olan  Topsy'i 200 milyon $'a satın aldı. Twitter kullanıcıları Topsy ile merak ettiği tweetleri arıyor,  markaların twitter üzerindeki performanslarını görebiliyor, en etkinli Twitter hesaplarının bulup, inceleyebiliyor. Günde 500 milyon tweet analiz edilen ve 2007'den beri 30 milyon $ yatırım alan şirketi Apple neden aldı?

Tabii ki twitter'ı ölçümü yapmayacak. Apple girişimin alt yapısını ve çalışanlarını kullanacak. Tahmin olarak  iTunes'da ki şarkıları Topsy ile öne çıkarmak olabilir. Aslında sadece müzikle yetinecek gibi gözükmeyen şirket Apple'ın tüm online mağazalarında ana sistemi oluşturacak. Tüm kullanıcılara kişisel kullanımlarına göre önerilerde bulunarak geliri daha yukarılara taşımayı hedefliyor. Şuan için Apple alınan şirketin geleceği için bir açıklama yapmadı. Bekleyip Apple'ın ne gibi fikirleri olduğunu yakın zamanda göreceğiz. Uzaya Bitcoin İle GidebilirsinizYazıya ulaşmak için tıklayın
Yorumlar | 0
üye profil