Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Tuzla'da askeri alanda yangın!

Tuzla'da askeri alanda çıkan yangın nedeniyle D-100 karayolunun Edirne istikametinin trafiğe kapatıldığı bildiriliyor.

25.08.2015 18:31

Tuzla'da, askeri bölgedeki ağaçlık alanda çıkan yangın, karadan ve havadan yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saat sonra kontrol altına alındı. D-100 Karayolu'nun Edirne istikameti de trafiğe açıldı.

Yangın, saat 17.00 sıralarında Tuzla Piyade Okulu'nun bulunduğu ağaçlık alanda çıktı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayıldı. Alevlere karadan çok sayıda itfaiye ekibi, havadan da Orman İşletmesi'ne ait söndürme helikopteri müdahale etti. Alevlerin ilerlediği bölgenin yakınında İçmeler Mahallesi'nin bir bölümü ile yerleşim yerleri de bulunduğu için yangın çevrede korku yarattı. 

D-100'DE TRAFİK DURDU  

Çevreye yayılan yoğun duman ve alevlerin yaklaşması nedeniyle D-100 Karayolu'nun Edirne istikameti bir süre trafiğe kapatıldı. Yoğun duman Ankara istikametinde ilerleyen araçları da etkiledi. D-100 Karayolu'nun her iki yönünde de uzun araç kuyrukları oluştu. 

Otluk alanda başladığı öğrenilen yangın, havadan ve karadan yapılan müdahale sonucu yaklaşık 1,5 saat sonra kontrol altına alındı. Söndürme çalışmaları başlarken, itfaiye ekipleri de yarım saat boyunca ormanlık alanda duman tahliye çalışması yaptı.  

D-100 Karayolu açılmasına rağmen trafikte yoğunluk uzun süre devam etti. 

AĞAÇLIK ALAN SİYAHA BÜRÜNDÜ

Yangın bölgesindeki ormanlık alanda büyük hasar meydana geldiği görüldü. Özellikle D-100 Karayolu'na yakın bölgede bulunan ağaçlık alanın adeta siyaha büründüğü dikkat çekti. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için inceleme başlatıldı. 

Yorumlar | 0
üye profil