Tüyler ürperten olay! Rusya'da 6 aylık bebek susuzluktan öldü, 2 kardeşinin durumu ağır

Tüyler ürperten olay Rusya'da yaşandı. Rusya'nın Ohotsk Denizi açıklarında bulunan Sahalin Adası'na bağlı Dolinsk kentindeki bir binada, polisi arayan kişiler komşularının evinden kötü koku geldiğini ve bu evden sesler yükseldiğini söyledi. Yapılan incelemede 6 aylık bir erkek cesedine rastlanılırken, bebeğin susuzluk nedeniyle öldüğü belirtildi. Anne ve baba tutuklanıp cezaevine gönderildi. 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 13:05
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 13:05
Tüyler ürperten olay! Rusya'da 6 aylık bebek susuzluktan öldü, 2 kardeşinin durumu ağır

Rusya'da yaşanan korkunç olayla ilgili tek ayrıntı da bu değil. Yetkililer, susuzluktan ölen bebeğin bir ikizi ve 2 yaşındaki bir çocuğun da durumunun kötü olduğunu söyledi. 

Hayatını kaybeden bebeğin otopsi için hastneye götürüldü, 2 çocuğun ise hastaneye kaldırıldığı ifade edildi. 

Evde bulunan 33 yaşındaki baba ve 25 yaşındaki anne de karakola götürüldü. Otopsi raporuna göre, 6 aylık bebeğin susuzluktan öldüğü anlaşıldı. Hastanede tedavi altına alınan 2 çocukta ise yetersiz beslenmeye bağlı kas erimesi görüldü. Anne ve babanın testlerinde ise aşırı alkollü oldukları ortaya çıktı.

ANNE VE BABA CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Bebeklerin ölümünden, 2 çocuğun da bakımsızlığı nedeniyle soruşturulan anne ve baba yoksul oldukları için çocuklarına bakamadıklarını söyleyerek kendilerini savundu.

Mahkemeye sevk edilen anne ve baba, 1 çocuğun ölümüne sebep olma ve diğer çocuklarını da bakımsız bırakma suçlamasıyla cezaevine gönderildi.

Rusya Soruşturma Komitesi tarafından yapılan açıklamada hastanede tedavi altına alınan 2 çocuğun tedavilerinin tamamlandıktan sonra devlet himayesine alınacağını aktarılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Kaynak: İHA