Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Tüy Kalemler - Quills' Erdal Beşikçioğlu'nun rejisi ile UNIQ Hall'de!

"Tüy Kalemler - Quills" Erdal Beşikçioğlu'nun rejisi ile UNIQ Hall'de!

Tüy Kalemler -Quills” UNIQ İstanbul’un yeni sahnesi UNIQ Hall’de sahneleniyor.

10.12.2016 17:15

Bir insan yazdıklarından sorumlu tutulabilir mi? Kelimeler bu kadar mı keskin ve delici ki,güç karşısında suçlu olsun? Masum kim? Hikaye mi? Yoksa ondan etkilenip Gücünü kullanan sistem mi? Marques de sade'in kelimelerinin doğasına sığamayıp duvarlarına sızdığı akıl hastanesinden,bir dönüşüm hikayesi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Edebiyatın en aykırı isimlerinden kabul edilen doğanın, ahlak kurallarının ve Sadeizm’in kurucusu Marquis de Sade’ın hayatının Charenton Akıl Hastanesi’nde geçirdiği son dönemini sahneye taşıyan “Tüy Kalemler -Quills” UNIQ İstanbul’un yeni sahnesi UNIQ Hall’de sahneleniyor.  

İstanbul Tatbikat Sahnesi’nin en iddialı oyunlarından biri olan “Tüy Kalemler”in oyuncu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş, Ceren Aydın Alp Yazıcı Ozan Gökçe yer alıyor.

Doug Wright’ın yazıp Erdal Beşikçioğlu’nun rejisi ile sahneye konulan, Binnaz Dorkip’in kareografisini yaptığı oyunun müzik direktörlüğü Cem Deliormanlı’ya ait.

“Tüy Kalemler - Quills” tiyatro severleri tüy kalemlerin yazdığı, giyotinlerin susturamadığı hayatlara şahit olmaya çağırıyor ve gerçek sanatçının asıl zor zamanlarda var olabildiği bir kez daha kanıtlanıyor!

** Sezon boyunca UNIQ Hall’de sahnelenecek oyunun biletleri Biletix.com’da.
KÜNYE
Yazan             Doug Wright

Yönetmen      Erdal Beşikçioğlu

Koreograf      Binnaz Dorkip

Müzik             Onur Yüce - Cem Deliormanlı

Oyuncular     Erdal Beşikçioğlu, Gökhan Soylu, Saygın Soysal, Melisa Şenolsun, Işık Erdoğan, Diren Yurtseven, Onur Eroluş, Buğra Orhan, Beril Öztarakçı, Sena Kelahmet, Metehan Aktaş, Ceren Aydın

Detaylı Bilgi ve Görsel İçin:Çiğdem Yakar/Medya İlişkileri Direktörü

Yorumlar | 0
üye profil