Tuvaletini yaparken uçuruma yuvarlandı

00 metre aşağıya düşen 19 yaşındaki Ümit K., ağır yaralandı.

Yayınlanma Tarihi: 20.03.2014 08:32
Değiştirme Tarihi: 20.03.2014 08:21
Tuvaletini yaparken uçuruma yuvarlandı

Karabül'te uçurumun kenarında tuvaletini yaparken dengesini kaybedip yuvarlanarak 300 metre aşağıya düşen 19 yaşındaki Ümit K., ağır yaralandı. K., kurtarma ekiplerinin arama çalışması sonucu bulunarak hastaneye kaldırıldı.

Ümit K., akşam saatlerinde arkadaşları Umut E., Yunus A. ve Ferdi Ö. ile birlikte Kayabaşı Mahallesi'nde televizyon vericilerinin bulunduğu tepede alkol almaya başladı. Ümit K., iddiaya göre, bir süre sonra tuvaletini yapmak için arkadaşlarının yanından ayrıldı. Geri dönmemesi üzerine K.'yi aramaya başlayan arkadaşları, bulamayınca polise haber verdi.

Polis ile birlikte gelen AFAD ve UMKE ekipleri dağlık ve çalılık olan uçurumda arama yaptı. Karabük Off-Road Kulübü üyeleri de arazi araçlarının farları ile bölgeyi aydınlatarak ekiplere yardımcı oldu.

Ümit K., yaklaşık 1 saat sonra alkol aldığı tepeden yaklaşık 300 metre aşağıda çayın kenarında ağır yaralı bulundu. Tuvaletini yaparken dengesini kaybederek düştüğü anlaşılan K., sedye ile yaklaşık 1 kilometre taşınarak ambulansa konuldu. İlk müdahalesi ambulansta yapılan K., Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavi altına alınan K.'nin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

K.'nin 3 arkadaşı ifadeleri alınmak üzere karakola götürülürken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (DHA)