Tuttuğu kiralık katil, kendisine aşık olunca... Bir garip cinayet hikayesi

Tuttuğu kiralık katil, kendisine aşık olunca... Bir garip cinayet hikayesi
Yayınlanma Tarihi: 28.08.2019 12:26 | Değiştirme Tarihi: 28.08.2019 12:26

19 yıldır öğretmenlik yapan 41 yaşındaki İlkay Sivaslı, İstanbul Pendik'te yaşadığı evde öldürüldü. Katilin kim olduğu merak ediliyordu ve ekiplerin harekete geçmesiyle daha sonradan herkesi şoke edecek sır perdesi de aralanmış oldu. İlkay öğretmen kendisini öldürmesi için bir kiralık katil tutmuştu

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, İlkay Sivaslı ile internette tanışıp arkadaş olan Tanju D. bir süre onunla aynı evde yaşadı. Ardından da defalarca İlkay öğretmenden “beni öldür” talepleri geldi. İlkay Sivaslı’ya aşık olan Tanju D. önce kabul etmedi, karşı taraftan gelen ısrarla “nasıl yapacağım” dedi.

DETAYLAR KORKUNÇ

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre, o andan sonra olaylar çığırından çıktı.İlkay öğretmeni sargı beziyle boğmaya çalıştı. Daha fazla devam edemedi. Vazgeçti. ölümden de vazgeçirmeye çalıştı. Savcılık iddianamesinde ise gelinen nokta tek tek anlatıldı. “Olaydan bir gün önce birlikte silah aldılar. Olay günü maktul, tekrar ‘beni öldür’ dedi. Kiralık katil kabul etmedi. Maktul yatağına sırt üstü yattı, Şüpheli üzerine yastık koydu. Yüzünü ters çevirdi, karınla göğüs arasındaki bölgeye ateş etti. Maktul hemen ölmedi. ‘Bir süre bekle ben ölünce gidersin’ dedi. Helalleştiler”

SAVCILIKTAN KİRALIK KATİL TESPİTİ

Tanju D. olaydan sonra ambulansı arasa da artık çok geçti. Polis ekiplerince yakalandı, tutuklandı. Savcılık, ikili arasındaki yazışmalarda maktulün kendisini öldürmesi için şüpheliye yalvardığını söyledi. Ancak İlkay Sivaslı’nın kendini öldürdürtmek için karşı tarafı ikna etse de, baskılar sonucu cinayetin işlemesinin hukuka uygun olmadığı kaydedildi. “Tasarlayarak kasten öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.