TUS geç başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021-TUS 2. dönem geç başvuru tarihleri

2021 TUS 2. dönem geç başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, yüzlerce tıp öğrencisi tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. 13-29 Temmuz tarihlerinde başvurularını tamamlayamayan adaylar için açılacak olan TUS ge. başvuru tarihleri belli oldu. Peki, TUS geç başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021-TUS 2. dönem geç başvuru tarihleri.

Yayınlanma Tarihi: 03.08.2021 16:28
Değiştirme Tarihi: 03.08.2021 16:28
TUS geç başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021-TUS 2. dönem geç başvuru tarihleri

TUS geç başvurularının ne zaman başlayacağını merak eden binlerce öğrenci, internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yayımlanan 2021 TUS başvuru kılavuzuyla birlikte, TUS geç başvuru tarihleri belli oldu. Peki, TUS geç başvuruları ne zaman başlayacak? İşte 2021-TUS 2. dönem geç başvuru tarihleri.

TUS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN? 

ÖSYM TUS sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre geç başvurular 05.08.2021 tarihinde yapılacak. 250,00 TL olan sına ücreti geç başvuru gününde yüzde 50 artırımlı olarak ödenecek. Adaylar, başvuru bilgilerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır.

Adaylar sınav ücretini kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile süresi içinde yatıracaklardır. Bankaya giderek ücret yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri T.C. Kimlik/Y.U. Numarasını ve sınav ücretini yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik/Y.U. Numarası, adı, soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç başvuru gününde ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenecektir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır.

Geç başvuru gününde başvuru yapan ve sınav ücretini süresi içinde yatırarak başvurularını tamamlayan adayların, başvurularının tamamlandığını https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav ücretini yatırma süresi tamamlanmadan teyit etmeleri ve başvuru bilgilerinin bir dökümünü yazıcıdan alarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanmaları gerekmektedir.

Geç başvuru gününde yapılan başvurularda bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır. Geç başvuru gününde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini aynı gün içinde yatırmayan adayların başvuru bilgileri silinecektir.