Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Görev için IŞİD militanıyla evlendi!

Görev için IŞİD militanıyla evlendi!

ABD’nin bir Alman IŞİD teröristinin peşin taktığı FBI ajanının IŞİD'liyle evlenmek zorunda kaldığı ortaya çıktı. Ajan hayatı tehlikeye girince de Türkiye'ye kaçtı.

15.02.2015 19:41

Bild am Sonntag gazetesinin haberine göre, Alman IŞİD teröristi Denis Cuspert’le evlenen FBI ajanı, durum tehlikeli olmaya başlayınca Türkiye’ye kaçtı.Gazetenin Amerikan ve Alman istihbarat kaynaklarına dayanarak verdiği haberde, ajan IŞİD üst düzey yöneticileriyle bağlantı kurmakla görevlendirildi. Daha sonra İŞİD saflarında savaşan Alman Rapçı Denis Cuspert’le tanışan kadın ajan, imam nikahıyla onunla evlendi. Daha sonra hayatı tehlikeye giren kadının Türkiye’ye kaçtığı Bildirildi. Türkiye’de polisçe tutuklanan kadın ajan, daha sonra ABD’ye geri götürüldü.

Savaş suçlusu olarak aranıyor

Alman Rapçı Denis Cuspert, geçtiğimiz hafta ABD tarafından savaş suçlusu olarak uluslararası teröristler listesine alındı. Bu işlemler esnasında kadın ajanla ilgili bilginin ortaya çıkıp, Federal Savcılığa ulaştığı bildirildi. Kendini Abu Talha al-Almani olarak tanıtan Cuspert, çok sayıdaki IŞİD propaganda videolarında yer aldı. Cuspert, özellikle Alman Selefileri savaşa kazandırma propagandalarında aktif görev alıyor 
Yorumlar | 0
üye profil