Türkiye ve Yunanistan'dan Ege için ortak karar!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ile Ege için görüştü. Yapılan görüşmede her iki ülkede Ege Denizi için ortak tanıtım kampanyası düzenlemeye karar verdi.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 09:50
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 09:53
Türkiye ve Yunanistan'dan Ege için ortak karar!

Yakın gelecekte insanların tatil için uzak bölgeleri tercih etmeyeceğinin bilinciyle Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Yunanistan Turizm Bakanı Haris Theoharis ile bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, özellikle Avrupalı turistlerin koronavirüs psikolojisi nedeniyle yakın destinasyonlara yöneleceklerinin altı çizildi. Bu yüzden her iki bakan da Ege Denizi’nin güvenli bir destinasyon olarak öne çıkarılabileceği konusunda hemfikir oldu. 

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Bu kararda her iki ülkede de vaka sayılarının hızla düzelmesi etkili oldu. Görüşmeyle her iki bakan da Ege Denizi için ortak bir tanıtım kampanyası yapmaya karar verdi. Bakanlık, ‘Sağlıklı Turizm Sertifikasyon’ uygulamasının ardından önceki yıllarda Türkiye’ye en çok ziyaretçi gönderen 70 ülkeye Dışişleri Bakanlığı ile birlikte niyet mektupları göndermişti. Bakanlık, bu temasların ardından, turizmde iyileştirme kapsamında, ikinci adım olarak yeni ortak tanıtım projeleri geliştirmek için de kolları sıvadı.