Türkiye'nin en uzun şelalesi buz tutunca...

Türkiye'nin en uzun şelalesi buz tutunca...
Yayınlanma Tarihi: 10.02.2014 16:29 | Değiştirme Tarihi: 10.02.2014 16:16

Erzurum'da düzenlenen ''Buz Tırmanışı Çalıştayı''na katılan dünyaca ünlü dağcılar, Türkiye'nin en yüksek buz tutan şelalelerine tırmandı. Erzurum'da düzenlenen ''Buz Tırmanışı Çalıştayı''na katılan dünyaca ünlü dağcılar, Türkiye'nin en yüksek buz tutan şelalelerine tırmandı.

Erzurum'da düzenlenen "Buz Tırmanışı Çalıştayı"na katılmak üzere kente gelen dünyaca ünlü dağcılar, Türkiye'nin en yüksek buz tutan şelalelerine tırmandı. Everest Dağı'na tırmanan tek kadın Türk dağcı Eylem Elif Maviş, dünyanın 8 bin metre yüksekliğindeki 14 dağından 10'una tırmanan tek Türk dağcı Tunç Fındık ile milli dağcılar Doğan Palut, Emrah Özbay, Efecan Aytemiz, Aykut Türem ve Bora Maviş'in de aralarında bulunduğu 15 dağcı, uzunluğu 85 metre olan Sarı Gelin ile 65 metrelik Lucifer şelalelerine tırmanış gerçekleştirdi.

Tortum ilçesine bağlı Uzunkavak köyüne kadar araçlarla giden dünyaca ünlü dağcılar, yaklaşık 1,5 kilometre karla kaplı patika yollarda yürüyerek buz tutan şelalelere ulaştı.

Buz Tırmanışı Çalıştayı'nın proje koordinatörü ve ATAK Spor Kulübü antrenörü Çetin Bayram, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ve dünyanın ünlü dağcılarının Erzurum'da buz tırmanışı yapmasının yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi. (AA)

Survivor 2019 29.bölüm tanıtımı

Survivor Türkiye Yunanistan’da bugün eleme heyecanı yaşanacak. 19 mart 2019 Survivor’da kim elenecek? Sorusu merak konusu olurken, Survivor Türkiye Yunanistan’ın 29.bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı. 29.bölümde neler olacak?

Survivor 2019'da 'Siyah mı beyaz mı?' oyununu kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan'da 18 mart pazartesi günü 'Siyah mı beyaz mı?' oyunu oynandı. Araba ödülünü kazanmak için Dimitra'nın takımı 'Siyah mı beyaz mı?' oyununa kaldı. Peki, otomobili kim kazandı?

Survivor 2019’da araba ödülünü kim kazandı?

Survivor Türkiye Yunanistan’da 28.bölümde yarışmacılar araba için mücadele etti. Araba ödülü tüm yarışmacının istediği bir ödül. Peki, Survivor Türkiye Yunanistan’da araba ödülünü kim kazandı? Arabayı hangi yarışmacı aldı?

Survivor 2019 28.bölüm ödül oyununu kim kazandı?

Survivor 2019’un 28.bölümünde ödül oyununda Türk ve Yunan takımı karşı karşıya geldi. Peki, ödül oyununu kim kazandı? Oyun öncesinde birer tane ödül kekinden tadan yarışmacılar oyuna moralle başladı.