Türkiye'nin konuştuğu sahte gelin olayında yeni gelişme: Gözaltına alındı

Evlilik vaadiyle insanları dolandıran Melisay Tosun olayı, birkaç gündür Türkiye'nin gündeminde yer alıyor. Esra Erol'un programında işlenen konu, bir hayli de ilginç... Melisay Tosun'u çeteye soktuğu iddia edilen Emirhan A. isimli genç, canlı yayına telefonla bağlanan ve Yalova'da 3 sene önce kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söyleyen bir kızın beyanı üzerine, program çıkışı gözaltına alındı. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 12:48
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 12:48
Türkiye'nin konuştuğu sahte gelin olayında yeni gelişme: Gözaltına alındı

Türkiye'nin konuştuğu sahte gelin Melisay Tosun olayıyla ilgili haberler gündeme geliyor ve gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Antalya Serik'te yaşayan Dilek Köse, katıldığı bir televizyon kanalında 20 yaşındaki kızı Melisay Tosun'un evlilik çetesine katıldığını ve sahte evlilikler yaparak birçok kişiyi dolandırdığını iddia etti. 

Anne Dilek Köse, kızının 16 yaşında evden kaçarak Emirhan A. isimli bir kişinin yanına gittiğini daha sonra evlilik çetesine karışarak 2018 yılında 18 yaşını doldurduğu sene Balıkesir, Uşak ve Afyonkarahisar'a gelin gönderildiğini söyledi. Jandarmanın araması neticesi kızının çeteye katıldığını öğrendiğini belirten anne, kızını bir türlü bu çetenin elinden kurtaramadığını anlattı. Genç kızının 23 kişiyi evlilik vaadiyle dolandırdığını, onlardan başlık parası ve ziynet eşyası aldırıp kahvelerine uyku ilacı katarak kaçtığını belirtti.

Bir sonraki programda bir araya gelen Melisay Tosun, 18 yaşında kaçtığı Emirhan A.'nın zengin olma vaadiyle kendisine bu şekilde dolandırma metodunu anlattığını, başta sadece tek sefer yapacaklarını söylediğini, ilk önce Balıkesir'e gelin gittiğini ancak arkasının kesilmediğini anlattı. İddiaları kabul etmeyen Emirhan A. ise dün yayınlanan programda İstanbul Küçükçekmece Asayiş Büro ekipleri tarafından gözaltına alınınca herkes bir anda şok oldu.

Emirhan A.'nın 3 sene önce Yalova'da 9 yaşındaki bir kıza nitelikli cinsel istismar suçlamasıyla gözaltına alındığı belirtildi. İddiaya göre, Emirhan A.'nın cinsel istismarda bulunduğu küçük kız, programı izlerken 3 sene önce kendisine cinsel istismarda bulunan Emirhan A.'ya denk geldi ve ailesine haber verdi. Ailesi hemen ihbarda bulundu. İhbar üzerine İstanbul Küçükçekmece Asayiş Büro ekipleri Emirhan A.'yı yayındayken gözaltına aldı. Dün gece saat 23.00 sıralarında Küçükçekmece Asayiş Büro ekipleri tarafından Yalova'ya getirilen Emirhan A. için soruşturma başlatıldı.

Kaynak: İHA