Türkiye'nin konuştuğu profesör serbest bırakıldı

Ankara'daki evinin balkonundan çevreye rast gele ateş eden ve birçok aracın zarar görmesine sebep olan Prof. Dr. Semih Aydıntuğ çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Aydıntuğ'un aile hikayesinden ise kelimenin tam anlamıyla dram çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 05.09.2020 17:54
Değiştirme Tarihi: 05.09.2020 17:54
Türkiye'nin konuştuğu profesör serbest bırakıldı

Türkiye'nin konuştuğu profesör serbest bırakıldı. Ankara'da evinin balkonundan çevreye rastgele silahla ateş açan ve 7 saatlik ikna çabası sonucunda gözaltına alınan Prof. Dr. Semih Aydıntuğ, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Aydıntuğ'un kızı Başak Aydıntuğ'un da 2008'de annesi Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ'u boğazını keserek öldürdüğü ortaya çıktı.

KURŞUN YAĞDIRDI

Prof. Dr. Semih Aydıntuğ, önceki akşam saat 22.30 sıralarında Çankaya ilçesindeki evinin balkonundan çevreye tabanca ve pompalı tüfekle rastgele ateş açtı. Korku ve panik yaşayan çevredekilerin haber vermesiyle sevk edilen polisler, Prof. Dr. Aydıntuğ'u ikna etmeye çalıştı. Ancak Aydıntuğ, park halinde bulunan ve içinde polislerin olmadığı iki ekip aracına da ateş etti. Çok sayıda kurşun isabet eden araçlar zarar gördü. Sokakta yine kurşun isabet eden bazı araçlar da zarar gördü. Aydıntuğ, bunun üzerine sevk edilen Özel Harekat Polisi'nin de ikna çabaları sonucu 7 saat sonra silahlarını teslim ederek gözaltına alındı. Alkollü olduğu belirlenen Aydıntuğ'un evinde yapılan aramada 3 pompalı tüfek, 1 tabanca, 231 fişek bulundu.