Türkiye'nin konuştuğu cinayette katil ortaya çıktı: Tokkal ailesini eski ortak öldürmüş

Gelen son dakika haberine göre Eskişehir'de İlkay-Emel Tokkal ve 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk'un vahşice öldürülmesiyle ilgili katil zanlısının kim olduğu ortaya çıktı. Türkiye'nin günlerdir konuştuğu bu olayda katil zanlısının, eski ortak Mehmet Şerif Boğa olduğu tespit edildi. Katil zanlısının, aralarında eşinin de olduğu 8 şüpheliyle birlikte adliyeye sevk edileceği belirtildi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 21.02.2021 11:39
Değiştirme Tarihi: 21.02.2021 11:39
Türkiye'nin konuştuğu cinayette katil ortaya çıktı: Tokkal ailesini eski ortak öldürmüş

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, cinayetin ardından başlattıkları soruşturma kapsamında özel bir ekip kurdu. Çevredeki MOBESE ile güvenlik kameralarının görüntüleri incelemeye alındı. Evde yapılan incelemede ise İlkay Tokkal’ın eşi ve çocuğuyla birlikte geçen Pazartesi akşamı cep telefonu dükkanını kapattıktan sonra eve geldikleri, yemek sipariş verip yedikleri, kapıda herhangi bir zorlama olmadığı belirlendi. Bunun üzerine katil zanlısının tanıdık biri olma ihtimali üzerinde duruldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

ŞÜPHELİ OLARAK GÖZALTINA ALINDI

Olayla ilgili polis ekipleri, İlkay Tokkal'ın ilk eşinden olan 19 yaşındaki oğlu Buğra Can Tokkal ile  iki çocuk babası eski iş ortağı Mehmet Şerif Boğa, eşi Hediye Boğa ve esnaf komşusu Ersin D.'nin de aralarında olduğu 13 şüpheliyi gözaltına aldı. Alınan ifadeler ve deliller ışığında Tokkal ailesi cinayetinin, katil zanlısının eski ortağı Mehmet Şerif Boğa olduğu tespit edildi. Emniyette gözaltında olan Boğa ve 8 kişi işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilerek savcılık sorgusuna alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

BUĞRA SERBEST BIRAKILDI

İlkay-Emel Tokkal ile 4 yaşındaki çocukları Ali Doruk cinayeti soruşturması kapsamında gözaltına alınan Buğra Tokkal serbest bırakıldı. Buğra’nın soruşturma sürecinde tedbir amacıyla gözaltında tutulduğu ve şüpheliler arasında yer almadığı belirtildi. Soruşturma sürüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: DHA