Türkiye'nin 1 yıl boyunca konuştuğu 'Gizemli Ev' için Google hamlesi

Mersin'deki gizemli evle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Günlerce konuşulan ev, arama motoru Google'ın haritalar uygulamasında 'gizemli ev' olarak işaretlendi. Böylece daha popüler hale gelen gizemli ev, daha kolay bulunur hale geldi. Google'ın bu hamlesi, vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılandı. 

Yayınlanma Tarihi: 22.02.2021 09:12
Değiştirme Tarihi: 22.02.2021 09:12
Türkiye'nin 1 yıl boyunca konuştuğu 'Gizemli Ev' için Google hamlesi

Mersin'in Tarsus ilçesinde 20 kişilik özel ekip tarafından, Milli İstihbarat Teşkilatı ve özel harekat polisleri tarafından 1 yıl boyunca incelenen 82 Evler Mahallesi'ndeki bir gecekondu ile ilgili pek çok iddia yer almıştı bu süre boyunca. 

St. Paul'ün İncili ve Kral Dakyanus'un hazinesinin arandığı da iddia edilen kazıyla ilgili uzmanlar tarafından bir rapor hazırlanarak, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'ne gönderildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

82 Evler Mahallesi'nde 3'üncü derece arkeolojik SİT alanında gerçekleştirilen kazı çalışmalarına ilişkin 2 Kasım 2017 tarihli uzman raporunda, kazı çalışmalarında 1 adet bronz sikke, kırık sütun parçası, etütlük durumda seramik parçaları haricinde envanterlik nitelikte taşınır- taşınmaz kültür varlığına rastlanmadığı vurgulandı.

Evde yapılan çalışmalar gizemini korurken Google'ın 'haritalar' hizmeti, günlerce konuşulan evi 'gizemli ev' olarak işaretledi. Tarsus ilçe merkezinde olan ev, haritada araştırma yapan kişilerin dikkatini çekerken, vatandaşlar evin haritalara işlenmesinden memnun.

Haber ile ilgili metin girin!.

‘DAHA KOLAY BULUYORUZ’

Popüler hale gelen gizemli evi görmek isteyenlerin artık daha kolay bulacağını belirten İlker Soyal, "Burayı merak edip gelenler oluyor. Çoğu insan bulamıyor. Google haritalara işaretlenmesi ile vatandaşlar daha kolay bulacak. Biz de merak ediyorduk. Haritalara girince direk eve getirdi" dedi.

Kaynak: DHa