Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği iller

İşte kar nedeniyle okulların tatil edildiği iller

Kar yağışının etkisi arttırması ülkenin büyük bir kesiminde okullarda kar tatili olacak mı sorusunu getirdi. Bazı iller ve valilikler tarafından bugün kar tatili ilan edildi. Peki Türkiye'de hangi illerde kar tatili var?

31.12.2014 11:07

Türkiye'de bugün İstanbul ve diğer illerde yağan kar yağışı ile birlikte ülkemizde kış tamamen hissedilmiş oldu. Kar yağışı olduğu zaman ise okulların tatil olması kaçınılmaz değil. Peki hangi illerde okullar tatil olacak.Birçok ilde valilikler tarafından okullar tatil edilirken henüz İstanbul Valiliği'nden bir açıklama gelmedi. Şu sıralar tüm öğrenciler, İstanbul'da okullar tatil edildi mi, Ankara'da okul tatili oldu mu, İzmir'de okul tatil edilecek mi sorularının cevabını arıyor.MEB 2 Ocak günü okulları tatil etti. Ancak bir çok ilde yarın da okullar kapalı olacak. mı?Kar yağışları, kuvvetli poyraz ile Marmara'nın güney ve doğusu (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Yalova, Kocaeli ve Sakarya), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu ile Zonguldak, Bartın ve Sinop'un iç kesimleri ) ile Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde yer yer yoğun olacak.Tüm yurtta kar yağışının etkili olması kışı, kazalrı da beraberinde gitiriyor. Ülkemimizin çoğu kesiminde kış soğukları hissediliyor. Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları ile birlikte tatil haberleri gelmeye başladı. Günün ilk kar tatili Bursa'da verildi. Daha sonra Balıkesir, Kastamonu, Bolu, Karabük, Düzce, Çanakkale, Kütahya, Bilecik ve Eskişehir'de kar nedeniyle okullara tatil geldi

İşte kar tatili olan iller ve ilçelerESKİŞEHİR : İlk ve orta dereceli okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bugün öğleden sonra ve yarın tatil edildi.ÇANAKKALE : Yılbaşı ve hafta sonu tatilleri de eklendiğinden okullarda eğitime 5 Ocak 2015 Pazartesi günü yeniden başlanacağı ifade edildi.KÜTAHYA : Kütahya merkez ve ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verildi.BOLU : İl genelinde yarın ve cuma günü okulları tatil etti.BURSA : Büyükorhan, Harmancık, Keles ilçelerinde okullar iki gün tatil edildi.BALIKESİR : Dursunbey ilçesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullar tatil edildi.BİLECİK : İlk ve orta dereceli okullarda, yarın eğitime ara verildi.KARABÜK : İl genelinde kar nedeniyle okullar yarın tatil ilan edildi.DÜZCE : İl genelinde kar nedeniyle okullar yarın tatil ilan edildi.
Yorumlar | 0
üye profil