Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı'ndan ekmeğin 4-5 TL olacağı iddialarına ilişkin açıklama

Bugün pek çok haber sitesinde ekmek fiyatlarının 4-5 TL olacağına ilişkin haber yer aldı. Konuyla ilgili Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı'dan açıklama geldi. Balcı, ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 22.11.2021 15:10
Değiştirme Tarihi: 22.11.2021 15:11
Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı'ndan ekmeğin 4-5 TL olacağı iddialarına ilişkin açıklama

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, "Ekmeğin 4-5 TL olacağı şeklindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Evet, ekmeğin temel girdilerinde, hissedilir bir yükseliş söz konusudur. 

Un fiyatları, maya fiyatları, elektrik, doğal gaz ve su fiyatları her gün değişmektedir. Ancak bu demek değildir ki; vatandaşlarımızı ekmeksiz bırakacağız. Tüketicimizin mağdur edilmemesi, esnafımızın daha da büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaması için mutlaka ama mutlaka gereken yapılacaktır" dedi. 

'MAKUL SEVİYELERDE GÜNCELLENECEK'

İstişarelerle çözümden yana olduklarını ve bu konuda da kapılarının herkese açık olduğunu kaydeden Balcı, "Yaşanmakta olan bu hassas durumdan vazife çıkarmak isteyenlere karşı 'dur' dememiz gerekiyor. Vatandaşımızı umutsuzluğa gark etmeyin lütfen. Dün olduğu gibi bugün de gelen fiyat artışları makul seviyelerde değerlendirilerek, güncellenecektir. Vatandaşımız asla ama asla tedirgin olmasın. Bu vesileyle, federasyonumuzun dışında yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini rica ediyorum" dedi.

Kaynak: DHA

İlgili Sayfalar: Playlist