Türkiye'de zeytinyağı üreten bir girişimci, Clubhouse üzerinden 2 bin 794 liralık satış yaptı

Son dönemin en popüler sosyal medya uygulaması olan ve dünyada ilk yasaklayan ülkenin Çin olduğu çeşitli konuların tartışıldığı canlı yayın platformu Clubhouse'da girişimciler daha şimdiden para kazanmanın bazı yollarını buldu.

Yayınlanma Tarihi: 11.02.2021 09:39
Değiştirme Tarihi: 11.02.2021 09:39
Türkiye'de zeytinyağı üreten bir girişimci, Clubhouse üzerinden 2 bin 794 liralık satış yaptı

Dünya gazetesinin haberine göre zeytinyağı üretip satan girişimci Gönül Kaplan Clubhouse’da e-pazar ve e-tezgah odaları açarak canlı yayında satış yapmaya başladı.

Gönül Kaplan ilk satışı nasıl gerçekleştirdiğini şu şekilde anlattı:

“Yarım saatlik bir oturumda 2 bin 794 liralık satış yaptım. Bu büyük bir başarı. Tebrik telefonları bile aldım. Saat 14.00'te e-pazar oluşturarak e-tezgahımı açıp satışa başladım. Halihazırda faaliyet gösteren bir e-ticaret sitem var. İlgilenenleri oraya yönlendirdim. Satış bu haliyle gerçekleşmiş oldu.”

Kaplan, Clubhouse'da açtığı odada ürünlerinden bahsediyor. Yayın sırasında ise ürünleri alabilmeleri için ilgilenenleri internet sitesine yönlendiriyor. Satış, yayın sırasında ücretin havale yöntemiyle gönderilmesi sayesinde gerçekleşiyor.

Aralık ayından bu yana 6 milyon kişinin kayıt olduğu Clubhouse, Elon Musk, Oprah Winfrey, Drake, Kevin Hart and Chris Rock gibi ünlüler tarafından kullanılyor ve App Store'da 10 milyonu aşkın kişi tarafından indirilme aldı.