Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Türkiye'de Olağanüstü hal ilan edildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından; tüm yurtta 3 ay süreyle OHAL ilan edildiğini açıkladı.

20.07.2016 23:33

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için, Anayasa'nın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdi.

OHAL ilan edildi
"MGK'da yaptığımız kapsamlı değerlendirme sonucunda, OHAL ilan edilmesini hükümete tavsiye edilmesi kararını aldık. Bakanlar Kurulu da, Anayasa'nın 120. maddesi uyarınca Türkiye'de 3 ay OHAL ilan edilmesini kararlaştırdı.

Olağanüstü hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir.

Darbe girişiminde bulunanların açtıkları ateş sonucu sivil vatandaşlarımızdan, polislerimizden ve askerlerimizden şu an itibarıyla 246 masum insan hayatını kaybetmiş, bin 536 masum vatandaşımız da yaralanmıştır."

İşte Cumhurbaşkanı'nın açıklamalarından satır başları...

23:51MGK KARARLARI

FETÖ'cü oldukları anlaşılan bu grup, tanklarla, silahlarla millete saldırıya geçmiştir. Cumhurbaşkanlığı, Genelkurmay, Meclis, MİT yerleşkesi, Boğaz Köprüsü yoğun saldırı altında kalmıştır. Şahsımın ve hükümetimizin kararlı duruşu, güvenlik güçlerimizin etkili müdahalesi sonrası hamdolsun bu teşebbüs sonuçsuz kalmıştır.

23:58MİLLETİMİZ ŞEHİTLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAK!

TSK bünyesinde darbe girişimlerine karşı kararlı bir duruş sergileyen şehit olan yaralanan askerlerimizi milletimiz asla unutmayacak.

23:59NİĞDELİ KARDEŞİMİ HAYIRLA YAD EDİYORUM

Kendilerine yanlış emir vereni alnından öldürmek suretiyle daha soran kendisi de şehit olan askerimizi de Niğdeli kardeşimi hayırla yad ediyorum.

23:59MEDYA KURULUŞUMUZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Milletin yanında saf tutan medya kuruluşlarımıza ve STK’larımıza da teşekkürlerimi sunuyorum.

00:00OHAL ÜLKEMİZİN TERÖRE KARŞI GÜVENLİĞİ İÇİN ŞARTTIR

OHAL ilanının sadece ve sadece ülkemizin karşı karşıya bulunduğu terör tehdide karşı gerekli önlemelerin alınmasına yönelik bir tedbir olduğunun altını çizmek istiyorum.

00:00'DEMOKRASİ KONUSUNDA ENDİŞE ETMEYİN'

Demokrasi konusunda hiçbir vatandaşımız ve kurumun endişesi olmasın. OHAL bu saldırılardan onları koruma amacı gütmektedir.

00:01ONLARIN İSİMLERİ TARİHE ALTIN HARFLERLE YAZILDI

Darbe girişiminin bastırılmasının ardından başka birileri aynı cüreti yeniden göstermesin diye demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarımızın her biri isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdıklarını bilmesi gerekir.

00:03CUMHURBAŞKANI MEYDANLARA SESLENMEYE BAŞLADI

Cumhurbaşkanı'nın konuşmasını aktarıyoruz....

00:05BERABERLİĞİMİZ ASLA BOZULMAYACAK

Bizim birliğimizi ve beraberliğimizi ne FETÖ ne de onun haşhaşileri asla parçalayamayacak!

00:10'BİZİM TÜRKİYE CUMHURİYETİ'NDEN BAŞKA DEVLETİMİZ YOK'

Neymiş paralel devlet. Buradan o zata sesleniyorum. Eğer dürüstseniz Türkiye'ye gelin...

00:12'MGK'TA TARİHİ TEKLİF SUNDUK'

Tarihi teklifimiz OHAL teklifiydi. Ve bunu hayata geçirdik. Bir çok spekülasyon başlayabiliri. OHAL sıkıyönetim değildir. Sadece demokrasinin daha iyi işleyebilmesi için özellikle FETÖ mensuplarıni kamudan temizlemek suretiyle devletimizi güçlü ellere teslim etme hareketidir. Olağanüstü hal valilerin çok daha güçlendirilmesi sürecidir. OHAL durumda temel hak ve özgürlükler asla kısıtlanmaz. Halk çok daha güvenlikte olacak ve aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyecektir...

00:13'UYDURULAN YALANLARA ASLA İNANMAYIN'

Gerek Başbakan gerek diğer yetkililer zaman zaman sizleri aydınlaracaktır

00:15'İKİNCİ BİR EMRE KADAR MEYDANLARDAN ÇEKİLMEYİN'

Allah yar ve yardımcımız olsun. Milletimize ve polis teşkilatıma şükranlarımızı sunuyorum. Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Hepsinden öte bu işin başını çeken milletime kalbi şükranlarımı sunuyorum.

00:20ERDOĞAN ŞİMDİ ŞANLIURFA'YA SESLENİYOR

Cumhurbaşkanı'nın ifadelerini canlı olarak aktarıyoruz

00:21BU SÜRECİ TAKİP EDEN YARGI MENSUPLARI...

15 Temmuz akşamı ortaya koydukları tavır çok önemliydi. Onlar tutuklama talimatını verdi ve süreci başlattılar. Bir taraftan emniyet gözaltına alırken diğer taraftan yargı gerekeni yaptı. Milletimizin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyenlere karşı tüm kurumlarımız bu duruşumuzu sürdürecek. Şanlıurfa şanına yakışanı yaptı...

00:23'SEVDİK SEVİLDİK'

Biz bundan sonra halkımızı Rabia'daki 4'le sevmeye devam edeceğiz. Sizler Şanlıurfa halkı olarak tek vatan dediniz ve bunu gösterdiniz.

00:24'İNLERİNE GİRECEĞİZ DEMİŞTİM'

Amerika'daki zatı istedik. Onu bize teslim edeceklerine inanıyoruz. Ayrıca ülkemizden kaçanlar ve kaçmaya çalışanların inlerine girmeye devam edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz.

00:26'ONLARIN TANKLARI VARSA BENİM MİLLETİMİN İMANI VAR'

Benim milletim imanıyla o tankların karşısında durdu...

00:30CUMHURBAŞKANI'NIN ŞANLIURFA'YA HİTABEN KONUŞMASI SONA ERDİ

Erdoğan, Konya'dan sonra Şanlıurfa'ya seslendi. Sizleri Allah'a emanet ediyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı...

Yorumlar | 0
üye profil