Türkiye'de internet neden kesildi? İnternet neden gitti? İnternetin kesilme sebebi belli oldu!

Dün gece geç saatlerde Türkiye'nin bazı bölgelerinde internet erişim sorunlar yaşandı. Bazı internet servis sağlayıcıların kullanıcıları, internet kesintisi sorunlarını sosyal medya üzerinden paylaştı. Peki Türkiye'de internet neden kesildi?

Yayınlanma Tarihi: 20.10.2020 09:34
Değiştirme Tarihi: 20.10.2020 09:34
Türkiye'de internet neden kesildi? İnternet neden gitti? İnternetin kesilme sebebi belli oldu!

Türk Telekom, Türksat Kablonet, Turknet ve Vodafone internet hizmetlerinde aksama olduğunu aktaran kullanıcılar, yaşadıkları sorunla ilgili internet sağlayıcılarına şikayet bildirimleri yaptı ve sosyal medyadan da bu şikayetlerini destekledi. Öte yandan Türk Telekom'un web sitesindeki duyuruda kesintinin "planlı çalışmadan" kaynaklandığı ve 5 saat sürmesinin beklendiği belirtildi.

Planlı çalışma kapsamında internet kesintisi yaşanacak iller Sivas, Samsun, Adıyaman, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakaları, Antalya, Burdur, Kayseri ve Trabzon olarak bildirildi.

Açıklama kısmında "Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için altyapıda çalışma planlanmıştır. Bazı müşterilerimizin kısa süreli hizmet kesintileri yaşaması öngörülmektedir." denildi.

Kendilerine önceden uyarı gitmediğini söyleyen kullanıcılarsa kesintilere sosyal medyada tepki gösterdi. Ticaret Bakanlığı geçen ay yaptığı açıklamada, abone olunan internet ve yayın platformu hizmetlerinde bakım ve onarım gibi nedenlerle kesinti yapılmadan 48 saat önce aboneye bilgi verilmesi gerektiğini belirtmişti. (BBC Türkçe)