Türkiye bu vahşeti konuşuyor: Eski eşini ve 2 kızını öldürmüştü... Cenazedeki ayrıntı dikkat çekti

Önceki gün Erzurum'un merkez Yakutiye İlçesi, Kurtuluş Mahallesi'nde meydana gelen korkunç olayda, 43 yaşındaki Raci Arslan, eski eşi Gülçin Karabıyık (50) ve kızları Cansu Arslan (17) ile Burçin Arslan'ı (24) tabancayla vurarak öldürmüştü. Anne ve kızları yan yana açılan mezarlara defnedilirken, cenaze törenine cezaevinde bulunan 18 yaşındaki Anıl Arslan da katıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 08.12.2020 16:22
Değiştirme Tarihi: 08.12.2020 16:22
Türkiye bu vahşeti konuşuyor: Eski eşini ve 2 kızını öldürmüştü... Cenazedeki ayrıntı dikkat çekti

Olay günü eski eşi ve kızlarını öldüren Raci Arslan, bindiği araçla kaçmış ve Gökbaşı semtinde tespit edilmişti. Bölgeye sevk edilen çok sayıda polis ekibi, araçtan indikten sonra başına silahı dayayarak yürüyen Raci Arslan'ın teslim olması için etmeye çalışmış ancak başarılı olamayınca sağ el ve karın boşluğundan vurularak yakalamıştı.Raci Arslan, Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alınmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

CENAZEYE GELMESİ İÇİN BEKLENDİ

Hayatlarını kaybeden Gülçin Karabıyık ve kızları, dün öğle saatlerinde otopsi sonrası yakınları tarafından teslim alındı. Cenazeler daha sonra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Saldırı sırasında evde olmayan Ferdi Arslan (14) ile Emre Can Arslan (16) gasilhaneye götürülürken anneleri ve ablalarının cenazelerini taşıdı. Büyükşehir Belediyesi Mezarlık Müdürlüğü'nde yıkanarak hazırlanan cenazeler için ailenin cezaevinde olduğu öğrenilen oğulları Anıl'ın gelmesi beklendi. Anıl'ın cenazeye katılması için işlemlerin gecikmesi üzerine defin işlemleri ertelendi.

ANNE VE KIZKARDEŞLERİNİN YÜZÜNE SON KEZ BAKTI

Bugün cezaevi aracı ile defin işlemlerinin yapıldığı Mezarlık Müdürlüğü'ne getirilen Anıl Arslan, girdiği gasilhanede, gözyaşları içerisinde anne ve kız kardeşlerinin yüzüne son kez baktı. Anıl Arslan, anne ve kız kardeşlerinin cenaze namazına bir eli güvenlik görevlisine kelepçeli olarak katıldı.

Gülçin Karabıyık ve kızları, Abdurrahman Gazi Mezarlığı'nda yan yana açılan mezarlara defnedildi. Kazılan toprağın donması nedeniyle mezarlara iş makineleri ile toprak atıldı. Güçlükle ayakta durabilen Anıl Arslan da anne ve kız kardeşlerinin mezarlarına toprak attı.

Defin işlemlerinin ardından mezarlıkta kardeşleri ve yakınları ile birlikte taziyeleri kabul eden Anıl Arslan, cenazenin ardından cezaevine götürüldü.

Kaynak: DHA