Türkiye, Beyrut'taki facia sonrası harekete geçti

Türkiye, Beyrut Limanı'nda meydana gelen ve şu ana kadar en 100 kişinin hayatını kaybettiği, 4 binden fazla kişinin de yaralandığı korkunç patlama sonrası harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Lübnan'a ilaç ve tıbbi malzeme dahil, insani yardım malzemesi de gönderileceğini ifade etti.

Yayınlanma Tarihi: 05.08.2020 17:09
Değiştirme Tarihi: 05.08.2020 17:11

Dün Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta meydana gelen ve dünyayı yasa boğan patlama sonrası Türkiye de harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, patlamanın meydana geldiği bölge halkının acil ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik gereken çalışmanın başlatıldığını söyledi. 

Aksoy, "Bu çerçevede, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Sağlık Bakanlığı, AFAD ve Kızılay aracılığıyla bölgeye arama kurtarma ekibi ve acil sağlık personeli sevk edilmekte, Sahra Hastanesi kurulumu planlanmakta, ayrıca ilaç ve tıbbi malzeme dahil, acil insani yardım malzemesi gönderilmektedir. Bu zor günleri dayanışma ve işbirliği içinde bir an evvel atlatması temennisiyle dost ve kardeş Lübnan’a her türlü desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.