Türkiye Açık Yaş Bireysel Yüzme Şampiyonasında Üç Türkiye Rekoru Kırıldı

İstanbul Teknik Üniversitesi Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen organizasyonun dördüncü gününde, bayanlar 50 metre serbestte 25.22'lik derecesiyle kendisine ait Türkiye rekorunu geliştiren Galatasaray Kulübü sporcusu Burcu Dolunay, bu sonuçla Olimpiyat A B

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2012 22:56
Değiştirme Tarihi: 05.05.2012 23:00
Türkiye Açık Yaş Bireysel Yüzme Şampiyonasında Üç Türkiye Rekoru Kırıldı

Türkiye Açık Yaş Bireysel Yüzme Şampiyonası'nın dördüncü gün yarışlarında üç Türkiye rekoru kırıldı.
    
İstanbul Teknik Üniversitesi Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen organizasyonun dördüncü gününde, bayanlar 50 metre serbestte 25.22'lik derecesiyle kendisine ait Türkiye rekorunu geliştiren Galatasaray Kulübü sporcusu Burcu Dolunay, bu sonuçla Olimpiyat A Barajı'nı da geçmeyi başardı.
    
Erkekler 200 metrede Galatasaray Kulübü'nden Arda Kemal Gürdal, 1.50.23'lük derecesiyle yeni Türkiye rekorunun sahibi olurken, Gürdal'ın Avrupa Şampiyonası barajını geçtiği belirtildi.
    
Ayrıca, bayanlar 100 metre kelebekte ferdi olarak yarışan İklim Reyhan Sertoğlu, 1.06.12'lik derecesiyle Türkiye rekoru kıran bir diğer sporcu oldu.
    
Yarışlar sonunda, bayanlar 100 metre sırtüstü kategorisinde Hazal Sarıkaya (FMV Işıkspor), erkekler 200 metre serbestte Nezir Karap (Galatasaray) ve erkekler 100 metre kurbağalamada Ömer Aslanoğlu'nun (Galatasaray) ise Olimpiyat B Barajı'nı geçtikleri duyuruldu.

Etiketler: tirkiye - açık - Yaş - yüzme - şampiyona - rekor