Türkbükü'nde şezlong fiyatları dikkat çekti: Günlük bin, aylık 24 bin TL

Koronavirüs salgınına normalleşmeye 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle geçtik. Birçok kişinin halen tereddütleri de olsa da, sokaklarda yer alan insan sayısı dün itibarıyla arttı ve artmaya da devam edecek gibi görünüyor. Öte yandan, tatil yapmak için kolları sıvarken, hizmet veren turizm merkezleri de hazırlıklarını sürdürüyor. Türkiye'nin gözde tatil lokasyonlarından olan Türkbükü de onlardan belki de en meşhuru. Ancak Türkbükü, şezlong fiyatlarıyla şaşkınlık yarattı. Gözde tatil beldesinde hizmet veren bir otel, müşterilerine bir mail yollayarak bu seneye dair tarifeyi de ortaya koydu. Salgın nedeniyle güncelleme yoluna giden otelde iki şezlong için istenen ücret günlük bin, aylık 24 bin lira.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 09:51
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 09:51
Türkbükü'nde şezlong fiyatları dikkat çekti: Günlük bin, aylık 24 bin TL

Türkiye'nin gözde tatil lokasyonlarından Türkbükü, her yılın tatil döneminde birkaç kez gündeme geliyor. Son olarak 70 liralık lahmacun fiyatıyla konuşulan tatil noktası, koronavirüs salgınının hakim olduğu şu günlerde de şezlong ve loca fiyatlarıyla epey ses getireceğe benziyor. 

1 Haziran 2020 tarihi itibariyle birçok kısıtlamanın kalktığı ülkemizde, hizmet veren oteller de müşterileri için hazırlıklarını yapmayı sürdürüyor. Kapılarına açmaya çalışan bir otel ise müşterilerine attığı davet mailinde, bu yılki tarifesine dair kullanım ücretlerini tek tek belirtti. 

Otele tatile gidecek kişilere paketler halinde ayrıcalık tanınacağı görülürken, loca ve şezlong fiyatları dikkat çekti.

Eğey iki kişi, yiyecek servisinden yararlanmayacaksa günlük bin lira, aylık da 24 bin lira ödeyip alabileceği bir paket ile karşılaşabiliyor. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu pakette, en fazla 4 sandalye, en fazla 3 şezlong, kişi başı iki adet plaj havlusu, iki kez sıcak-soğuk havlu servisi alabiliyor. Öte yandan bu paketi seçen kişiler, yiyecek servislerinde yüzde 10 indirim alabilecek ve 11-15 arası meyve tabağı alabilecek. 

İKİNCİ SEÇENEK

İlk seçenektekilere ek olarak menüden günde bir sefer bir adet başlangıç, bir adet taş fırın ya da ana yemek siparişi verilebilir.

Haber ile ilgili metin girin!.

FİYATI
Aylık: 48 bin lira
Günlük: 2 bin lira

Konuyla ilgili açıklama yapan Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı Serdar Karcıoğlu, rakamların normal olduğunu ve bu hizmetin 'özel' olduğunun altını çizdi ve şunları söyledi: Otellerin kapasitesini yüzde 50'ye düşürmesi isteniyor, bu da maliyetleri 2 katına çıkarıyor. Senden başka kimse o şezlonga elini sürmeyecek. 

Kaynak: HÜrriyet