Türk yarışmacı Zeynep Avcı, Almanya'daki O Ses'i resmen salladı: Jüri ayakta alkışladı

Ülkemizde TV8 ekranlarında O Ses Türkiye ile izleyiciyle buluşan yarışmanın Almanya'daki versiyonu olan Voice of Germany'ye, 38 yaşındaki Türk kökenli şarkıcı Zeynep Avcı damga vurdu.

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2021 18:04
Değiştirme Tarihi: 09.10.2021 18:04

Tan Taşçı'nın Yalan isimli parçasını seslendiren Zeynep Avcı, sesiyle ve performansıyla hem jüriyi hem de seyirciyi kendinden geçirdi. Müthiş performansın görüntülerini, Tan Taşçı da sosyal medya hesabından 'Çok duygulandım' notuyla paylaştı. 

Türk kökenli Zeynep Avcı Voice of Germany yarışmasında Yalan şarkısını Türkçe seslendirdi.

Jüri "Aman tanrım Türkçe şarkı” diyerek yarışmacıyı kendi takımlarında görmek istedi. Şarkının sonunda salon Avcı'yı ayakta alkışladı. Alman jürisi, “Tek kelimesini bile anlamadık ama tüylerimiz diken diken oldu. Bu ne kadar güzel bir ses ve ne güzel bir yorum” diyerek hayranlıklarını dile getirdi.

Şarkı, daha sonra sosyal medyada binlerce beğeni aldı. Sarah O'Connor ve diğer jüri üyelerinin ekibinde görmek istediği Avcı, Johannes'i seçti. 20 yıldır sahnelerde olan Berlinli Zeynep, Beatztanbul adlı orkestrasıyla tanınıyor. Ailesi 1970'li yıllarda Almanya'ya geldi ve Berlin'de büyüdü. Hem Almanca hem de Türkçe'ye çok iyi hakim olan Zeynep, ailesinin Türk kültürünü unutmaması sayesinde bunu başardığını dile getiriyor.