Türk takımının eleme adayları belli oldu

Türk takımının eleme adayları belli oldu
Yayınlanma Tarihi: 11.02.2019 10:25 | Değiştirme Tarihi: 11.02.2019 10:25

Survivor Türk takımının eleme adayları belli oldu. Dokunulmazlık oyununun final etabını kaybeden Türk takımı ada konseyinde 3 eleme adayı çıkardı.

Survivor Türkiye-Yunanistan'da çekişmeli mücadele tüm hızıyla devam ediyor. Dokunulmazlık oyununun final etabını kaybeden Türk takımı, Surivor 2019'da ilk kez ada konseyinde elemeye kaldı. Sude ve Bora ise bireysel dokunulmazlığı kazanarak elemeye kalmama şansını yakaladı. 

Survivor Türkiye-Yunanistan konseptinde tek hedef 

Acun Ilıcalı, konseyde Türkiye-Yunanistan Survivor konseptini hayata geçirirken tek bir şey amaçladıklarını belirtti. İki ülkenin de sahada güzel bir şekilde mücadele ederken birbirlerini tanımasını ve iki ülkenin seyircisinin de karşı takımın oyuncularına sempati duymasını istediklerini söyledi. Çok başarılı iki takımın muzzam mücadeleler sergilediğini belirten Acun Ilıcalı, iki takımın da zorlu rakipleri olduğunun altını çizdi. 

Haftanın performans birincileri

Türkiye;'nin erkekler arasında performans birincisi %69'luk bir oran ile Hikmet oldu. Kadınlarda ise %59'luk bir performans ile Seda, haftanın performans birincisi oldu. Yunan takımında ise erkeklerde %51'lik bir performans ile Spyros, kadınlarda ise %69'luk bir performans ile Afroditi birinci oldu. 

Türk takımında üç isim elemeye kaldı

Ada konseyindeki oylama sonucunda 6 kez ismi yazılan Kader, birinci gitme adayı olarak elemeye kaldı. Dokunulmazlık kolyesi sahipleri Sude ve Bora elemeye kalacak diğer isimleri söyledi. Sude'nin adayı Okay ve Bora'nın adayı Atakan oldu. Türk takımı eleme için potaya Kader, Okay ve Atakan olmak üzere 3 isim çıkardı. 

Survivor'da yeni kural 

Acun Ilıcalı, konseyde performans birincilerini açıkladıktan sonra Survivor'da uygulanacak yeni kural hakkında yarışmacılara bilgi verdi. Yeni kuralara göre oyunlardaki takım dengesini bozmamak adına bir takımdaki erkek ya da kadın sayısı, karşı cinsin sayısından ikiden fazla olamayacak. Eleme yaparken bu kural göz önünde bulundurulacak ve oyunlardaki sayısal denge bozulmayacak. 

İZLEMEK İÇİN:

TÜRK TAKIMI KONSEYDE ÜÇ ELEME ADAYINI BELİRLEDİ