Türk oyuncu Yılmaz Eser İngiltere'deki son durumu anlattı! 'Boris Johnson hata yaptı...'

Koronavirüs salgınıyla ilgili son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. İngiltere'de yaşayan Türk oyuncu Yılmaz Eser, İngiltere'deki koronavirüs kabusunun nasıl yayıldığını anlattı.

Yayınlanma Tarihi: 10.04.2020 11:45
Değiştirme Tarihi: 10.04.2020 11:45
Türk oyuncu Yılmaz Eser İngiltere'deki son durumu anlattı! 'Boris Johnson hata yaptı...'

Yılmaz Eser, İngiltere'de koronavirüsün yayılmasında ülkenin merkezinde yapılan bir festivalin büyük etkisi olduğunu kaydetti. İşte Yılmaz Eser'in CNN TÜRK canlı yayınında Buket Güler'e anlattıkları:

İngiltere Başbakanı Boris Johnson bu işin başında bir hata yaptı. Bu hatayı kendisi de kabul etti aslında. Sürü bağışıklığı sistemini kullanacağız dediğinde çok büyük bir hata yaptı. İnsanlar rahat davrandı ve sokağa çıktılar. Hatta bu işin başlangıcı burada bir festivalle oldu. Ayın 13'ünde çok sayıda insan bu festivaldeydi ve burada müthiş bir yayılma oldu. Şu anda Birleşik Krallık'ta bu kadar çok vaka varsa o festivalden sonra görülmeye başlandı. İngiltere'de bu kadar çok vakanın görüldüğü yerlerle festival bölgesi örtüşüyor. Johnson'ın hatasından sonra insanlardan burada şöyle tepkiler geliyor: Sürü bağışıklığı deyip kendisi de sürünün başını çekti.

Buradan bakıldığında Türkiye'nin çok ciddi davrandığı görülüyor. İnsanlar çok ciddiye aldı, duyarlı davrandı. Şu anda süreç çok ciddi bir şekilde yürütülüyor. Örneğin Avrupa Birliği denilen şeyin aslında birlik olmadığı ortaya çıktı. Nasıl sınıfta kaldıkları ortaya çıktı.