Türk düğünleri Almanya’da kabus oldu! 70 kişi daha koronavirüse yakalandı!

Türk düğünleri Almanya’da kabus haline geldi. En son Berlin’de yaklaşık 1000 kişinin katıldığı düğünde, gelin-damat ve aileleri dahil 70 kişinin koronavirüse yakalandı. 

Yayınlanma Tarihi: 13.10.2020 09:09
Değiştirme Tarihi: 13.10.2020 09:09
Türk düğünleri Almanya’da kabus oldu! 70 kişi daha koronavirüse yakalandı!

Almanya’da Hamm şehrinden sonra şimdi de başkent Berlin’de Türklerin kalabalık düğünü nedeniyle korona sayılarında önemli artış oldu. En son Berlin’de 2 Ekim'de yapılan düğüne yaklaşık 1000 kişi katıldı. 50 kişiyle sınırlı olması gereken düğünde, gelin ve damat dahil çok sayıda davetliye koronavirüs bulaştı.

MASKE TAKILMADI

Düğünde koronavirüs kurallarına uyulmadı. Sosyal mesafe korunmadı, maske takılmadı ve hijyen kurallarına uyulmadı. Öte yandan pistte kalabalık halde halay da çekildi.

"TÜM MASALAR DOLUYDU"

Düğüne katılanlardan R.Y. “Salonda en az 1000 kişi vardı. Hiçbir şekilde kurallara uyulmadı. Maske takılmadığı gibi hijyen kuralları da hiçe sayıldı. Sosyal mesafe kuralına da kimse uymadı, zaten istese de uyamazdı. Çünkü salondaki tüm masalar doluydu. Davul zurna çalınca herkes halaya kalktı. Kızım ve ben koronaya yakalandık. Düğüne katılanlar arasında yaklaşık 70 kişi korona pozitif” açıklamasını yaptı.  

(Hürriyet)