Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Türk bayrağını indirip PKK flaması astılar

Türk bayrağını indirip PKK flaması astılar

Silvan'da sıcak saatler. Terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H sokağa silahlarla indi polisle çatıştı. Teröristler, barikatlarla yolunu kapattıkları sağlık merkezinin bahçesindeki Türk bayrağını indirdi.

13.08.2015 18:12

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde PKK’nın gençlik yapılanması Yurtesver Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi teröristler, yüzleri kapalı ellerinde uzun namlulu silahlarla mahallelerdeki cadde ve sokaklara hendek kazıp, barikatlar kurarak kimlik kontrolü yaptı.

Silvan’ın Selahattin, Tekel ve Mesçit mahallerinde sokak ve caddelere hendek kazıp, barikatlarla kapatan ellerinde uzun namlulu silah bulunan PKK’lı teröristler yoldan geçen araçlardakilere kimlik kontrolü yaptı. Dün gece olay yerine gelen polis ekiplerine molotof atıp, ve uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristlere polisler de karşılık verdi. Çıkan çatışmalarda ölen ya da yaralanan olmadı.

Gündüz de yolları kapatan PKK’lılar, gelen polis ekipleriyle sık sık çatışmaya giriyor.

Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde, PKK’nın gençlik yapılanması YDG-H’liler güvenlik güçlerinin girişini engellemek için hendek kazıp, barikatlarla kapattıkları Tekel Mahallesi’nde bulunan 4 Nolu Aile Sağlığı Merkezi’nin bahçesinde direkteki Türk Bayrağı’nı indirip yerine PKK flaması astı.

Olaylar nedeniyle de Sağlık Merkezi’ne bugün görevlilerin gitmemesi nedeniyle hizmet verilmediği belirtildi

Yorumlar | 0
üye profil