Turizm Haftası ne zaman?

Turizm Haftası ne zaman?
Yayınlanma Tarihi: 15.04.2019 14:14 | Değiştirme Tarihi: 15.04.2019 14:14

Turizm Haftası ne zaman hangi güne denk geliyor sorusunun yanıtı vatandaşların araştırdığı konuların arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Çeşitli organizasyonların düzenlendiği Turizm Haftası bu yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanılacak.

Turizm Haftası ne zaman sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından merak edilmeye başladı. Halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer vb. faaliyetler yapılmaktadır. Turizm Haftası her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanılmaktadır

Hafta içerisinde halka ve özellikle gençlere yönelik çeşitli konferans, seminer, sempozyum, panel, haftanın önemini vurgulayan çeşitli yarışmalar, defileler ve çevre gezileri düzenlenmekte, dolayısıyla turizmin sürekli gündemde kalması sağlanmaktadır.

Önceleri turizm sezonunun açılışı olarak kutlanılan hafta, günümüzde anlamını da değiştirmiştir. Turizmin bütün bir yıla yaygınlaştırılması, alternatif turizm türleri ve bu konuda Kültür ve Turizm Bakanlığı'nca yapılan çalışmalar, projeler hafta boyunca çeşitli etkinliklerle gençlere ve halka anlatılmakta, turizmden en yüksek geliri sağlamada yapılması gerekenler ve elimizdeki değerlere sahip çıkma konusunda halkımız bilinçlendirilmektedir.