Turist çift aldırış etmeyip gülerek poz verdi, saatler sonra büyük şok yaşadılar

Beşiktaş'ta dün saat 22.00 sıralarında kaldıkları otelden çıkarak bir çiğ köftecide alışveriş yapan turist çift, buradaki bir kadın tarafından maske konusunda uyarıldı. 'Fotoğrafınızı çekip sosyal medyada paylaşacağım' diyen kadına poz veren turist çift, 02.30 sıralarında büyük bir şok yaşadı.

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 10:58
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 10:58

Şaşırtan olay dün akşam Beşiktaş Ihlamurdere Caddesi üzerinde yaşandı. Kaldıkları otelden çıkıp çiğköfteciye giden turist çift, maskesiz şekilde alışveriş yaptı. Bunu  fark eden Güliz G. isimli kişi de turist çifti maske takmaları konusunda uyardı. 

Turist çift, uyarıyı dikkate almayıp alışverişe devam etti. Güliz G. ise, 'Fotoğrafınızı çekip sosyal medyada ifşalayacağım' dedi ve ardından da cep telefonunu çıkardı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Turist çift bu kez işi daha da abartıp birlikte gülerek kameraya poz verdiler. Güliz G. bu fotoğrafı sosyal medyadan paylaşıp, Emniyet Genel Müdürlüğünü de etiketledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Güliz G’nin paylaşımı üzerine harekete geçen Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, kadının paylaştığı fotoğraftan yola çıkarak turist çiftin kimliğini tespit etti.

Çiftin Şişli’de bir otelde kaldığını da belirleyen Beşiktaş polisi, dün saat 02.30 sıralarında otele giderek lobiye gelen çifte “Umumi Hıfzısıhha Kanununa Muhalefet” suçundan 900’şer lira idari para cezası uyguladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerin ilçe genelinde denetimlere hız kesmeden devam ettiği öğrenildi.